Bilişim 15 AĞUSTOS 2016 / 11:14

Red Hat, Magic Quadrant raporunda yer aldı

Red Hat, Gartner’ın x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı 2016 Magic Quadrant raporunda “Vizyoner kategorisinde gösterildi.

Red Hat, Red Hat Enterprise Virtualization platformunun araştırma şirketi Gartner, tarafından Ağustos 2016 x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı Magic Quadrant raporunda “Vizyonerler” kategorisinde gösterildiğini duyurdu.

Gartner’ın Magic Quadrant değerlendirmeleri, hizmet sağlayıcının vizyon ve uygulama kabiliyetinin bütünlüğüne yönelik titiz analizlere dayanıyor. Gartner’ın yaptığı değerlendirmede şu ifadeler yer alıyor: “x86 sunucu iş yüklerinin yaklaşık yüzde 80’i sanallaştırılmış bulunuyor. Ancak sanallaştırma teknolojileri daha hafifleşirken daha fazla iş yükünü ve çevik gelişimi destekler hale geliyorlar. Fiyat, modernizasyon ve belirli kullanım vakaları gibi unsurlar, kurumları farklı ve çoğunlukla çoklu sanallaştırma teknolojilerini kullanmaya yöneltiyor.”

Red Hat Enterprise Virtualization, dayanıklı güvenlik kabiliyetleriyle donatılmış sunucu ve iş istasyonlarına yönelik açık bir altyapı ve yönetim platformu. Red Hat Enterprise Linux ve Kernel tabanlı Sanal Makine (KVM) teknolojileri üzerinde oluşturulan platform, müşterilerin hem geleneksel hem de bulut-yerel uygulamalarını sanallaştırmalarına imkân tanıyor. Açık alternatif Red Hat Enterprise Virtualization, görev kritik, sanallaştırılmış Linux ve Windows ortamlarına yönelik yüksek performanslı, hata kaldırabilen ve daha güvenli bir platform sunuyor.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun