Bilişim 28 MART 2016 / 15:56

Red Hat gelirlerini artırmayı sürdürüyor

Red Hat, dördüncü çeyrek ve 29 Şubat 2016’da sona eren 2016 mali yıl üçüncü çeyreğinin finansal sonuçlarını duyurdu.

Açıklanan rapora göre dördüncü çeyrek dönemde toplam gelir önceki yılın aynı dönemine oranla, dolar olarak yüzde 17, sabit para birimiyle ise yüzde 21 artarak 544 milyon dolara ulaşan Red Hat, dördüncü çeyrekte abonelik gelirleri önceki yılın aynı dönemine kıyasla dolar olarak yüzde 18, sabit para biriminde ise yüzde 22 artırdı Abonelik gelirleri toplam gelirlerin yüzde 88’sini oluşturdu. 

Altyapıya yönelik hizmet ve ürünlerden gelen abonelik gelirleri bu çeyrek 391 milyon dolara ulaşarak, önceki yılın aynı dönemine oranla dolar bazında yüzde 15, sabit para birimi olarak yüzde 18 artış kaydeden şirket, uygulama geliştirmeye ve gelişmekte olan diğer teknolojilere yönelik abonelik geliri ise bu çeyrekte 89 milyon dolara ulaşarak,yine dolar bazında olarak yüzde 38, sabit para birimiyle ise yüzde 43 artırdı.


Red Hat Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Jim Whitehurst, “Müşterilerimizin açık kaynak teknolojilerini ve bulut teknolojisini benimsemeleri sayesinde oldukça güçlü rakamlara ulaşmış bulunuyoruz. Dördüncü çeyrek ile birlikte arka arkaya 56 çeyrek büyüme kaydederek, toplam gelirlerimizde 2 milyar doları aştık.  Müşteriler, hibrit bulut ortamlarındaki uygulamalarının geliştirilmesi, kullanılması ve yaşam döngüsü yönetiminde modernizasyona gidiyorlar. Bunların çoğu fiziksel, sanal, özel bulut ve genel bulut ortamlarında kurumsal uygulamalarını istikrarlı ve güvenli bir şekilde çalıştırmak için hem altyapı hem de uygulama geliştirme platformlarında Red Hat’e güveniyor” dedi.
ETİKETLER : red hat red hat rapor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun