Bilişim 27 ŞUBAT 2012 / 13:16

Qualcomm sağlık personelini birbirine bağlıyor

Qualcomm sağlık personelini birbirine bağlıyor

Şirket, kablosuz ağlarla sağlık personellerinin iletişim kurabilmesi için Orange ile işbirliğine gittiğini duyurdu.Qualcomm Life ve Brüksel’de bulunan Orange Business Services, Qualcomm Life 2net Platformunda sağlık personeli ile milyonlarca hastanın sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve çeşitli kronik hastalıklar için güvenli uzaktan izlemeyi aktif hale getirdiğini duyurdu. Şirket bu uzaktan izleme faaliyeti için Avrupa’da Orange Business Services’ın M2M bağlantı hizmetlerini kullanacağını açıkladı.

Qualcomm Life Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Rick Valencia, “Orange Business Services ile bizim çabamız, Avrupa’da ki 2net müşterilerinin desteğini aktifleştirmek ve Avrupa’da milyonlarca insanın acı çektiği kronik hastalıkları yönetmek ve hatta yok etmek için kablosuz sağlık hizmetlerinin ivme kazanmasını sağlamak” dedi.

Orange Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Thierry Zylberberg “eSağlık Orange için stratejik açıdan da büyüyen bir alan. Biz Qualcomm Life ile birlikte çalışarak diğer eSağlık çözümlerine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, geniş bir nüfus için uygun fiyatlı, gelişmiş sağlık hizmetlerine erişimin nasıl sağlandığına güzel bir örnektir.

Ölüm nedenlerinin başında kronik hastalık geliyor

Avrupa’da, ölümlerin ve vakaların çoğunluğu kronik hastalıklar kaynaklı. Dünya Sağlık Organizasyonu’nun projesi olan “Küresel Hastalık Yükü” araştırmasının sonucunda, 2002 yılında gelişmiş ülkelerde ölümlerin yüzde 87’sinin kronik ve bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklandığı belirlendi. Bulaşıcı hastalıklardan ve yetersiz beslenmekten ölenlerin oranı sadece yüzde 7 ve yaralanmalardan dolayı hayatını kaybedenlerin oranı ise yüzde 6 olarak ortaya kondu.

27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen GSMA Dünya Mobil Kongresi 2012’de Qualcomm Life Fira de Barcelona 8. Salon 8B53 Standında 2net Platformunu ve Hub’ını sergileyecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun