Bilişim 01 MART 2012 / 11:50

PTT, adres hatalarını dFlora Pigeon’la ortadan kaldırıyor

PTT, adres hatalarını Pigeon’la ortadan kaldırıyor

dFlora Pigeon, adres düzenleme özelliği ve Tüm Türkiye’yi kapsayan veritabanıyla hatalı adreslerin düzeltilmesini sağlıyor. Böylece firmaların hizmet planlaması yapmaları kolaylaşırken, şirketleri adreste yanlışlık olduğu için geri dönen postaların masrafından da kurtarıyor. dFlora'nın Pigeon ürünü, adres düzenleme ve zenginleştirme özelliğiyle posta hizmetlerinde eksik ve yanlış yazımlardan kaynaklanan hataları düzelterek, PTT bünyesinde her gün binlerce mektubun yanlış adrese veya yanlış kişiye teslim edilmesini veya geri dönmesini engelliyor.

Ayrıştırma, doğrulama, temizleme, biçimlendirme, tamamlama, zenginleştirme, düzeltme, posta kodu ekleme gibi fonksiyonlarıyla PTT'nin adresleri doğru şekilde yönlendirmesini sağlayan Pigeon, adres analizini ve veri zenginleştirmelerini yaptıktan sonra çıkan sonucu kullanıcıya çevrimiçi olarak bildiriyor.

Gelişmiş özellikleri ve veri tabanıyla geri dönüşlerden kaynaklanan posta giderlerini ortadan kaldıran Pigeon, lojistik şirketleri, finans kurumları ve yerleşim bazlı analiz ihtiyacı olan bütün kurumların dağıtım planlamasını kolaylaştırıyor.

Hatalı adresten kaynaklanan karışıklıklara son

dFlora Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Ekşi, ‘Güvercin’ anlamına gelen Pigeon yazılımını üretirken, özellikle ilçe ve mahalle adreslerinin yanlış yazılmasından, hatta yazılmamış olmasından yola çıktıklarını aktarıyor. Ekşi, şunları söylüyor:

“Türkiye’de çok sayıda postada yanlış veya eksik adres sorunu var. Bunun da pek çok sebebi bulunuyor. Bireyler, özellikle ilçe ve mahalle adresleri verirken kendilerine daha yakın olan, sosyoekonomik anlamda daha iyi olan mahalle veya ilçenin ismini kullanıyor. Bazıları da yazım hatası yapıyor ya da adresini PTT’nin adres standartlarına göre kullanmıyor. Bu da çeşitli takiplerde veya hizmet planlaması yaparken firmalarda sorunlar yaratıyor.”

Ekşi, Pigeon’ın avantajlarını ise şöyle özetliyor: “Pigeon'la elde edilen doğru adres dökümü ile geri dönüş oranları azalıyor. Yeni veri tabanı üzerinden yapılan sorgulamalarla posta kodları hızlı ve sürekli olarak güncelleniyor. Kötü amaçlı veri girişleri engellenebiliyor. Müşteri - konum ilişkisi ve analizleri çok kolay yapılabiliyor. Aynı zamanda analitik CRM, pazarlama ve lojistik planlama işlemleri de kolaylaşıyor. Aynı adreste oturan kişilerin bilgilerinin tespit edilmesi ve analizinin yapılmasının mümkün olması sayesinde aile ilişkileri bulunabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Pigeon, bulut ortamına hazır bir şekilde tasarlandığı için, her türlü uygulamaya kolaylıkla entegre edilebiliyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun