Bilişim 11 AĞUSTOS 2011 / 15:38

Projeksiyon cihazı boyut değiştirdi

3 boyutlu görüntü verebilen birçok TV ve projeksiyon cihazı bulabilirsiniz, ama hiçbiri bunlar gibi görünmeyecek. 3D’nin hayatımıza girmesiyle TV ve monitörler çok değişti. Kullandıkları teknolojiler, tazaleme hızları ve yan ürünleri değişti. Peki ama ya dış görünüşleri? Bu tip ürünlerin hiçbiri dışarıdan bakıldığında birkaç ‘sticker’ haricinde düz modellerden ayırt edilemiyor.

Üst düzey (çok pahalı) projeksiyon cihazlarına imza atan HDI’ın yeni ürünleri, dış görünüm olarak bugüne kadar gördüklerimizden çok farklı. 55 bin dolarlık fiyat etiketine sahip yeni seri, en modern oturma odaları ve en klasik salonlar için sıradışı tasarımları beraberinde getiriyor.

Galeride görebileceğiniz modeller, duvarınızda yeterli uzaklıktan 300 inç büyüklüğünde bir ekran oluşturabiliyor. 120, 200 ve 300 olarak adlandırılan ürünlerin en önemli özelliğiyse Full HD çözünürlüğünde çift görüntü işlemciye sahip olmaları. 1920 × 1080 piksel çözünürlüğe sahip işlemciler bu sayede 3D efektini arada atlamalar ve kararmalar olmadan verebiliyor.

[gallery columns="2" orderby="ID"]