Bilişim 15 EKİM 2012 / 15:44

Proj-e, BMD ile bir araya geldi

Proj-e, BMD ile bir araya geldi

Proj-e Yazılım, düzenlediği etkinlikle gerçekleştirdikleri çalışmaları Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) üyeleriyle paylaştı. e-ticaretin hızlı büyüyen şirketlerinden Proj-e Yazılım kurucu ortakları Mehmet Gürle ve Gökhan Çevik, internetle alışverişin gerçeklerini ve e-ticaret alanında yarattıkları farkları BMD üyeleriyle bir araya geldikleri toplantıda paylaştı.

Toplantıda Proj-e kurucu ortağı Gökhan Çevik 2006 yılında kurulan şirketin cirosunu her yıl katlanarak büyüdüğünü ve Arçelik, Vakko gibi Türkiye’nin kendi sektöründe dev pek çok markayı müşteri portföylerine kattıkların belirtti.

e-alışverişin artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ve günden güne büyüyerek arttığını belirten Çevik, geçtiğimiz hafta banka kartlarıyla e-alışverişin serbest bırakılması sonrası bu potansiyelin çığ gibi büyüyeceğini söyledi.

Proj-e Yazılımın diğer kurucu ortağı Mehmet Gürle ise kurulduklarından bu yana kendi ürünleri olan EMOS’u gün geçtikçe büyütüp geliştirdiklerini anlattı. Kendi bünyelerinde tasarım ajansları da bulundurduklarını belirten Gürle, web dünyasındaki tasarımın diğer tasarım çalışmalarından farklı olduğunu düşündükleri için böyle bir yolu seçtiklerini açıkladı.

Toplantının kalan kısmında e-ticarette güvenlik unsurları ve sorunları, altyapı çalışmaları, mobil e-ticaretteki gelişmeler ve e-alışveriş profilleri paylaşılarak bu konudaki sorular yanıtlandı.

Müşterileri arasında Arçelik, Beko, Vakko, W Collection, V2K Designers, Flo, Damat gibi pek çok dev marka bulunan Proj-e; 2006 yılında kuruldu. e-ticaret yazılımı alanında hızla büyüyen Proj-e kısa zamanda 17 çalışanlı bir şirket haline geldi.