Bilişim 28 NİSAN 2011 / 17:20

Probil canlandırmalarla Unified Computing'i anlatıyor

Probil, veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisindeki son yenilikleri tanıttı.Probil, Cisco ve EMC ile beraber veri merkezleri ve bulut yapıları için daha güçlü, daha kolay yönetilebilir, daha esnek ve genişlemeye açık, daha güvenli yapılar için en uygun çözümleri oluşturmayı hedefliyor. Bu çözümlerin bir diğer hedefi de farklı ihtiyaçlar ve servisler için standart ve bütünleşik yapı taşları ile çözüm sunarken altyapı, enerji, soğutma ve yönetim maliyetlerini düşürmek.

Şirkete göre, Unified Computing ile bilgi işleme, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırmayı modüler bir mimari ile bir araya getirip tek bir noktadan yönetiliyor. Sistem, sanallaştırılmış ortamların ölçeğini ve performansını yükseltirken veri merkezlerinde de verimliliği artırıyor.

Cisco ve EMC ürünlerinin incelikleri tanıtılıyor

Canlandırma atölyesinde Probil, kurumları Cisco Unified Computing System, Blade ve Rack tipi sunucular ile tanıştırıyor, veri merkezi ağ altyapısını Cisco Nexus ailesi ile nasıl daha güçlü ve geleceğe hazır hale getirebileceğini ve Cisco MDS 9000 ailesi ile Storage Area Network üzerindeki farklı özellikleri anlatıyor.

Ayrıca, Cisco UCS’in yönetim platformu ile veri merkezlerinin hız ve esnekliğini nasıl arttırabileceğini, sanallaştırma platformlarında ağ ihtiyaçlarının nasıl daha güvenli ve daha iyi yönetilebilir hale getirilebildiğini canlandırmayla gösteriyor.

Probil tarafından gerçekleştirilen canlandırmaları bugüne kadar CocaCola, Teb, Eczacıbaşı, Kuveyt Türk, Bank Asya, Borusan Telekom, Vodafone Kıbrıs, Turkcell, Global Bilgi, KKTCELL, Superonline, Takas Bank, Doğan Telekom, Güney2M, Millenicom, Yıldız Holding, Turk.Net, BİMSA, Denizbank, Finansbank ve Borusan Holding takip etti.

EMC’nin sanal teyp kütüphanesi ve tekilleştirme çözümü olan DataDomain de demosu yapılan çözümler arasında yer alıyor.