Bilişim 28 NİSAN 2011 / 17:20

Probil canlandırmalarla Unified Computing'i anlatıyor

Probil, veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisindeki son yenilikleri tanıttı.Probil, Cisco ve EMC ile beraber veri merkezleri ve bulut yapıları için daha güçlü, daha kolay yönetilebilir, daha esnek ve genişlemeye açık, daha güvenli yapılar için en uygun çözümleri oluşturmayı hedefliyor. Bu çözümlerin bir diğer hedefi de farklı ihtiyaçlar ve servisler için standart ve bütünleşik yapı taşları ile çözüm sunarken altyapı, enerji, soğutma ve yönetim maliyetlerini düşürmek.

Şirkete göre, Unified Computing ile bilgi işleme, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırmayı modüler bir mimari ile bir araya getirip tek bir noktadan yönetiliyor. Sistem, sanallaştırılmış ortamların ölçeğini ve performansını yükseltirken veri merkezlerinde de verimliliği artırıyor.

Cisco ve EMC ürünlerinin incelikleri tanıtılıyor

Canlandırma atölyesinde Probil, kurumları Cisco Unified Computing System, Blade ve Rack tipi sunucular ile tanıştırıyor, veri merkezi ağ altyapısını Cisco Nexus ailesi ile nasıl daha güçlü ve geleceğe hazır hale getirebileceğini ve Cisco MDS 9000 ailesi ile Storage Area Network üzerindeki farklı özellikleri anlatıyor.

Ayrıca, Cisco UCS’in yönetim platformu ile veri merkezlerinin hız ve esnekliğini nasıl arttırabileceğini, sanallaştırma platformlarında ağ ihtiyaçlarının nasıl daha güvenli ve daha iyi yönetilebilir hale getirilebildiğini canlandırmayla gösteriyor.

Probil tarafından gerçekleştirilen canlandırmaları bugüne kadar CocaCola, Teb, Eczacıbaşı, Kuveyt Türk, Bank Asya, Borusan Telekom, Vodafone Kıbrıs, Turkcell, Global Bilgi, KKTCELL, Superonline, Takas Bank, Doğan Telekom, Güney2M, Millenicom, Yıldız Holding, Turk.Net, BİMSA, Denizbank, Finansbank ve Borusan Holding takip etti.

EMC’nin sanal teyp kütüphanesi ve tekilleştirme çözümü olan DataDomain de demosu yapılan çözümler arasında yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun