Bilişim 05 EYLÜL 2013 / 14:28

Philips Smart TV de bulutta

Yeni bulut tabanlı hizmetler 2012 ve sonrasında piyasaya sürülen tüm Philips Smart TV modelleriyle uyumlu. 

TP Vision,  bugünIFA Fuarı’nda Philips Smart TV platformunun bulut tabanlı hizmetleri de kullanacak şekilde genişletildiğini duyurdu.  Bu gelişmeyle birlikte Philips Smart TV ile Cloud TV, Cloud Explorer ve Cloud PVR uygulamasını da içeren büyüklükte bulut özellikli TV hizmetleri yelpazesini uyumlandırdı.

Bulut tabanlı hizmetler arasında yer alan Cloud TV, Philips Smart TV'lere bulut üzerinden aktarılan yüzlerce TV kanalı sağlıyor. Cloud PVR uygulamalarını kullanan tüketiciler, artık TV yayınlarını buluta, depolama cihazlarına ihtiyaç duymadan kaydedebiliyor.
Cloud TV, içerik zenginliği sunuyor.
Cloud TV, yüzlerce kanalı internet üzerinden Philips Smart TV'lere aktarıyor. Philips Smart TV ana ekranındaki kullanımı kolay Cloud TV uygulamasında, tüm izlenebilir kanallar türü ve popülerliğine göre düzenlenmiş olarak görüntülenebiliyor ve yine kolayca aratılabiliyor. Cloud Explorer bulutta depolanan fotoğraflar, videolar, yüzlerce film ve müziğe kolayca erişim sağlamasına olanak tanıyor.
Cloud Explorer'la paylaşım 
Dropbox tarafından desteklenen uygulama, kişisel bulut alanında depolanmış ve türüne göre düzenlenmiş tüm müzik, videolar ve fotoğraflar dosyalarını oynatılabiliyor.
Cloud PVR buluta ses kaydı olanağı sağlıyor
Cloud PVR uygulaması, kullanıcıların TV programlarını buluta kaydetmesine olanak tanıyor. Cloud PVR, SD içeriği için 4,99 Euro ve HD programları için 9,99 Euro tutan aylık abonelik ile ücretli bir hizmet. Cloud PVR şu anda Almanya, Avusturya ve İsviçre'de kullanılabilir durumda. Almanya ve Avusturya Philips Cloud PVR, halka açık yayın hizmetlerinde kullanılırken İsviçre'de özel programlarla da kullanılabiliyor. Uygulamanın 2014 yılında daha fazla ülkeye taşınması bekleniyor.
ETİKETLER : bulut philips smart tv
YORUMLAR
cemre 02 HAZİRAN 2014 / 13:57 0 0
Bu uygulamayi nerden edinebilirim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun