Bilişim 05 EYLÜL 2012 / 14:57

Philips IFA'da sağlığa ve hayatı kolaylaştırmaya odaklandı

IFA Tüketici ürünleri, 2012 yılında da zengin teknolojik içeriğiyle göz kamaştırdı. Philips’in sağlığa ve hayatı kolaylaştırmaya odaklı akılcı ürünleri fuarın dikkat çekenleri arasındaydı. Hayatı kolaylaştıran sağlıklı Philips ürünleri, bu yıl da IFA Tüketici Ürünleri Fuarı’nda oldukça yoğun ilgi gördü. Jamie Oliver’la birlikte geliştirilen “Philips HomeCooker” ve 1950’lerin retro havasını yansıtan Philips Orijinal Radyo konsepti, fuarın en çok ilgi gören ürünleri arasındaydı.

Philips HomeCooker, Philips’in Jamie Oliver ile birlikte geliştirdiği yeni mutfak ürünleri serisinin ilki olma özelliğine sahip. Ürün “hazırlama ve pişirme” fonksiyonunu aynı anda bir arada sunan sunuyor.

Ses sistemleri konusundaki deneyimini yeni nesil ev eğlence sistemlerine de yansıtan Philips, IFA’da görücüye çıkardığı Philips Fidelio Wireless Hi-Fi serisi ürünleri ve kablosuz Hi-Fi sistemleri üzerine geliştirdiği çözümleriyle Apple, Android, tablet ya da dizüstü bilgisayarlar üzerinden yüksek performanslı, kablosuz ses aktarımına olanak sağlıyor.

Ayrıca, Philips Orijinal Radyo konseptiyle, ilk kez 1955’te lanse edilen “Philetta 254” modelinden ilham alınarak, benzersiz bir ürüne imza atıldı.

Philips Tüketici Ürünleri CEO’su Pieter Nota, “Bu yıl IFA’da sergilediğimiz yenilikçi yaklaşımdan son derece mutluyuz. Jamie Oliver ile birlikte geliştirdiğimiz Philips HomeCooker, özellikle çalışan ailelerin taze yemek hazırlamalarını sağlayarak, Philips’in insanların hayatını nasıl kolaylaştırdığına dair harika bir örnek teşkil ediyor” şeklinde konuştu.