Bilişim 26 KASIM 2012 / 11:26

PASS Zirvesi'nde SQL yol haritası çizildi

PASS Zirvesi'nde SQL yol haritası çizildi

Önceki hafta Seattle'da gerçekleşen PASS Zirvesi 2012'de yazılım geliştirici, veritabanı yöneticisi ve iş zekâsı uzmanları bir araya geldi. Microsoft Veri Platformu Grubunda Sorumlu Başkan Yardımcısı Ted Kummert’in ve SQL Program Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Quentin Clark’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği SQL Server yol haritasının tanıtıldığı PASS zirvesine yaklaşık 4 bin bilişim profesyoneli katıldı. 3 gün süren konferansta katılımcılar büyük verilerin yönetimi hakkında bilgi sahibi olmasının yanı sıra, iş verimliliğini artırma konusunda da önemli ipuçları aldılar.

Zirvede Microsoft, veri platformuna direkt olarak entegre edilecek yeni bir tümleşik bellek (in-memory) teknolojisi olan ve SQL Server’ın bir sonraki ana sürümüyle sunulacak “Hekaton” kod adlı projeyi duyurdu. Şu anda küçük bir müşteri grubuyla yapılan özel teknoloji ön izlemesinde Hekaton, şirketin mantıksal analizler, işlemler, akan ve önbelleğe alınan iş yüklerindeki tümleşik bellek teknolojileri portföyünü tamamlıyor ve ham verilerden bilgiye kadar geçen zamanı azaltarak işi çok önemli ölçüde hızlandırıyor.

Gelecek yılın ilk yarısında sunulacak, Microsoft'un kurumsal sınıftaki akıllı cihazının yeni sürümü SQL Server 2012 Paralel Veri Ambarı (PDW) PASS Zirvesi 2012’de bahsedilen bir diğer Microsoft yeniliği. Paralel Veri Ambarı (PDW) veri işlemede temel bir kırılma noktası olan PolyBase'i içeriyor. PolyBase, içinde çığır açan bir yenliği barındırıyor: İlişkisel veriler ve ilişkisel olmayan Hadoop verilerinde aynı arayüzden sorgulamayı mümkün kılacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun