Bilişim 31 MAYIS 2012 / 11:41

Oracle yeni bulut ürünleri çıkaracak

Oracle yeni bulut ürünlerini Haziran'da duyuracak

Yazılım devinin milyarder CEO’su Larry Ellison, yeni bulut tabanlı ürün ve hizmetleri Haziran ayında tanıtacaklarını açıkladı.Veri merkezlerine yazılım satma konusunda dünyanın en fazla gelirine sahip şirketi olan Oracle, ürünlerini internet üzerinden pazarlama konusunda pek de başarılı değil. Şirketin milyarder CEO’su Larry Ellison, Haziran ayı içerisinde bulut tabanlı yazılım ürün ve hizmetlerini tanıtacaklarını duyurdu.

Oracle’ın ürünlerle ilgili 6 Haziran’da detaylı bilgiyi vermesi beklenirken, şirketin internet üzerinden satış konusunda atılımda bulunacağına kesin gözle bakılıyor. Oracle, kendisinden çok daha küçük olan Salesforce.com’a göre, internet üzerinden oldukça düşük satışş gerçekleştiriyor.

Web tabanlı yazılım alanında yıllık bir milyar dolar gelir elde eden Oracle’ın CEO’su, yeni ürün ve hizmetlerle ilgili de ipucu verdi. Ellison, yeni bulut ya da web tabanlı ürünlerin uygulama geliştirme ve yürütme, veritabanı ve iş yönetim yazılımları konusunda olacağı açıklandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun