Bilişim 12 KASIM 2012 / 17:23

Oracle Open World İstanbul'a geliyor

Oracle Open World İstanbul'a geliyor

Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve 50 bini aşkın profesyoneli ağırlayan “Oracle OpenWorld 2012” etkinliğinde konuşulanlar 15 Kasım'da Türkiye'deki BT sektörüyle buluşuyor.Bu sene Oracle Day İstanbul’da Oracle veritabanı ürün ailesinin yaratıcısı Andrew Mendelsohn açılışı yapacak ve deneyimlerini paylaşacak. Tüm gün sürecek etkinlikte Bulut Bilişim, Mobilite, Sosyal Medya ve Büyük Veri hakkında yenilikler, 10 ayrı paralelde 20’den fazla müşteri ve iş ortağı ile birlikte 60’dan fazla sunum ile Kurumsal BT Çözümleri aktarılacak.

Oracle Open World 2012'de sahne alan Oracle CEO'su Larry Ellison, son dönemin popüler kavramı bulut bilişimden söz etti. Bulut bilişimin çok daha önemli gelişmeler için basamak olacağına işaret eden Ellison, "Oracle Cloud ile yük sek performans, yüksek kapasiteli bilgi işlem ve depolama gücü sağlanırken, birçok donanımda bulunan veritabanının tek bir yazılım üzerinden yürütülmesine olanak tanıyor. Bu da ölçeklenebilir, güvenli bir mimari ortaya çıkarıyor" dedi. Etkinlikte Oracle'ın bulut alanında ne denli gelişme gösterdiği gözler önüne serildi.

Andrew Mendelsohn Türkiye'ye geliyor

Türkiye'deki etkinliğe de Oracle’da Veritabanı Sunucu Teknolojileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Mendelsohn katılacak. Mendelsohn; Oracle Database, Oracle TimesTen In-Memory Database, Oracle Berkeley DB ve Oracle NoSQL Database gibi yazılım ürünleri ile Oracle Exadata Database Machine, Oracle Database Appliance ve Oracle Big Data Appliance gibi bütünleşik sistemler de dahil olmak üzere, Oracle veritabanı ürün ailesinin ürün yönetimi ve ürün geliştirmesinden sorumlu yönetici olarak görev alıyor.

Mendelsohn, veritabanı teknolojilerinin gittiği yönü ve Oracle'ın en yeni çözümlerini İstanbul'daki dinleyicilerle buluşturacak. 15 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'ndeki gerçekleştirilecek etkinlik için detaylı bilgiye https://blogs.oracle.com/fatihtufekcioglu/resource/eblast_oracleday2012_istanbul_15kasim.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun