Bilişim 03 AĞUSTOS 2012 / 15:26

Oracle mahkeme kararıyla HP’ye yazılım üretecek

Oracle mahkeme kararıyla HP’ye yazılım üretecek

Hewlett Packard, Oracle’ın sunucularıyla ilgili yazılım geliştirmek istememesi üzerine açtığı davayı kazandı. Oracle'ın karara itiraz edeceği bilgisi verildi.Sunucu pazarının önemli oyuncularından HP, Oracle karşısında önemli bir hukuki zafer elde etti. Mahkeme kararına göre, Oracle’ın HP sunucularına yazılım geliştirmeye devam etmesi kararı verildi.

Kaliforniya mahkemesinde görülen dava sonucu karşısında Oracle’ın itiraz hakkını kullanacağı belirtildi.

Geçtiğimiz yaz Oracle, Intel’in Itanium işlemcilerinin çalıştığı sunuculara yazılım desteğini sürdürmeyeceğini açıklamıştı. Şirket gerekçe olarak da, işlemcilerin üretiminin kısa süre içerisinde sonlandırılacağına olan inancını göstermişti.

Itanium tabanlı sunucular üreten Hewlett-Packard, işlemcilerin geleceği hakkında aynı görüşte olmadığını belirterek Oracle’a dava açmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun