Bilişim 25 HAZİRAN 2012 / 20:08

Oracle hem eğitim hem iş imkanı sunuyor

Oracle hem eğitim hem iş imkanı sunuyor

Ücretsiz iş zekâsı, veri ambarı ve JAVA yaz okulları Temmuz’da başlıyor. Oracle iş ortaklarıyla birlikte İstanbul ve Ankara’da yaz okulları düzenliyor.Müşterilerine orta katman Java teknolojileri ve kurumsal uygulamalar konusunda hizmet sunan OBSS, Java alanında geleceğin uzman yazılımcılarını yetiştirmek için, bu alandaki bilgi ve birikimini genç bilgisayar mühendisi adaylarına aktaracağını duyurdu.

Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan Java Yaz Okulu, gençlerin bilişim sektörü ile arasındaki etkileşimi arttırmak, onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bunun yanında Oracle, Java Yaz Okulu’nda en başarılı olan 1 öğrenciye iPad hediye ediyor. Eğitimde başarılı olan gençlerin Oracle iş ortakları ekosisteminde istihdamı ve bu programın sürekliliği de hedefler arasında yer alıyor.

Yoğun bir eğitim programı sunan “Java Yaz Okulu” dersleri, günümüz kurumsal projelerinin altyapısını oluşturan Temel Java (Java SE) ile kurumsal Javanın (Java EE) web bileşenlerini kapsıyor. Toplam 2 seviyeden oluşan ve her bir seviyesi 80 saat sürecek olan eğitimler, OBSS profesyonelleri tarafından veriliyor.

Yaz okullarına katılım ücretsiz

Java Yaz Okulu’na Bilgisayar Mühendisliği yeni mezun ya da son sınıf öğrencileri ücretsiz olarak katılabiliyor. Başvurular online olarak www.obss.com.tr/yazokulu adresinden yapılıyor.

2 ile 13 Temmuz arasında yazılım sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen gençler, veri ambarı, veri entegrasyonu ve iş zekası konularında yetkinlik kazandırmayı ve ardından da, bu eğitime katılan öğrencilere Oracle İş Ortaklarında staj başvurusu olanağı sağlıyor.

Detaylar ve başvuru formu için http://partnerhub.linkplus.com.tr/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun