Bilişim 03 EKİM 2011 / 20:56

OpenWorld kapılarını açtı

OpenWorld kapılarını açtı

ABD’nin San Fransisko şehrinde 15 yıldır gerçekleştirilen Oracle Open World etkinliğinin 2011 ayağı başladı. Fatih Sarı/San FransiskoTeknoloji dünyasının en hızlı büyüyen şirketlerinden bir tanesi olan Oracle’ın San Fransisko’daki gövde gösterisi başladı. Etkinliğin bu yılki mottosu ise Enginereed for Innovation- Yenilikçilik için Mühendislik olarak belirlenmiş durumda. Sun Microsystems’in satın alınmasıyla, yazılımdaki gücünü donanım alanına da yansıtan Oracle, Open World etkinliğini 15 yıldır San Fransisko’da gerçekleştiriyor.

Oracle Open Worl 2011’in açılış konuşması alışıldığı üzere CEO Larry Ellison tarafından yapıldı. Her zaman olduğu gibi iddialı bir sunum yapan Ellison, Oracle’ın sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla geleceğe damga vurmaya hazırlandığını belirtti. İddialı söylemlerine bir yenisini ekleyen Ellison, yeni üretilen T4 işlemcilerinin IBM ürünlerinden daha hızlı olduğunu iddia ederek rakiplerine gönderme yapmadan da edemedi.

Ellison, sunumunda Türkiye’de geliştirilen Turkcell Exadata projesini son yılın başarı hikayeleri arasında sayarken bu projenin en hızlı uygulaması yapılan çalışmalardan biri olduğunu da kaydetti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun