Bilişim 25 AĞUSTOS 2014 / 14:39

ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde ikinci dönem başladı

Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında ODTÜ Teknokent – Halıcı Bilgi İşlem A.Ş.Türkiye’nin ilk teknopark yatırımınında ikinci dönem başladı.

ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi yazılım alanında yaratıcılığı ve girişimciliği destekleme amacını ortaya koyuyor ve merkez teknoloji tabanlı inovatif iş fikirlerinin işe dönüşme sürecinde genç girişimcilere destek olmaya devam ediyor.

İkinci Dönem başvuruları başladı

Eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti, mali ve hukuki konularda yönlendirmeler, tanıtım ve pazarlama destekleri ve ofis altyapısı sağlayan merkeze başvurular 15 Ağustos itibariyle başladı. İkinci başvuru dönemi için son tarih 30 Eylül 2014 olarak belirlendi. Merkeze kabul edilen girişimciler 1 yıl boyunca tüm imkan ve hizmetlerden ücretsiz yararlanabilecek.

Başvuru Kriterleri

Kuluçka Merkezi’ne şirketler, ekip ya da bireyler başvurabilecek. Söz konusu girişimcilerin yeniliklere açık ve işbirliğine uyumlu olmasına ilave, teknoloji tabanlı iş fikrine/fikirlerine sahip olması ve 3 yıldan eski bir şirket olmaması diğer kriterler olarak gözüküyor.

Bilgi ve başvuru için:
http://odtuteknokent.kulucka.halici.com.tr/