Bilişim 07 AĞUSTOS 2012 / 14:16

"Occupy Wall Street" hareketinin ilham kaynağı, "Kutsal Ekonomi" kitabının yazarı Türkiye'ye geliyor

"Kutsal Ekonomi" kitabının yazarı Türkiye'ye geliyor

Para, faiz, ekoloji, teknoloji, toplum ve insan ilişkileri üzerine geliştirdiği yenilikçi görüşlerle, önerdiği değişim ve dönüşüm biçimleriyle ezber bozan bir isim olan Charles Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında Türkiye'ye geliyor. 


“Yale Üniversitesi’nden matematik ve felsefe derecesi alarak mezun oldum. Ama entelektüel birikimim ve akıl yürütme yeteneğim, beni aradığım gerçeğe asla yaklaştırmıyordu.”

Eisenstein, son yıllarda tüm dünyada adından sıkça söz edilen, çok ilginç bir araştırmacı, yazar ve düşünür. 2008 krizinden sonra tüm dünyaya yayılan “Occupy Wall Street" hareketlerinin sıkça atıf yaptığı düşünürlerin önde gelenlerinden biri.

Makaleleri ve özellikle yeni yayınladığı “Sacred Economics/ Kutsal Ekonomi: Para, Hediye, ve Toplum” isimli kitabı, sanal dünyada, sosyal ağ ve bloglarda şiddetli tartışmalara neden oluyor.

Eisenstein’ın para, faiz, ekoloji, teknoloji, toplum ve insan ilişkileri üzerine geliştirdiği yenilikçi görüşler, önerdiği değişim ve dönüşüm biçimleri ezber bozuyor.

[vimeo]http://vimeo.com/45013743[/vimeo]

Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında İstanbul buluşmasında yapacağı konuşmayla paraya dayalı ekonomik sistemimizin ve ilişkilerimizin yanı sıra, peşinen kabul ettiğimiz pek çok gerçeği yeniden sorgulamaya ve tartışmaya zorlayacak.

Aşağıda Eisenstein'in Bilişim Zirvesi '12 katılımcılarına yönelik özel mesajını bulabilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SdNGJgJqgkE[/youtube]

Üstelik Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında yer alacak isimlerden sadece biri.

Bu yıl 11-13 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Bilişim Zirvesi hakkında daha fazla bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için www.bilisimzirvesi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.