Bilişim 07 AĞUSTOS 2012 / 14:16

"Occupy Wall Street" hareketinin ilham kaynağı, "Kutsal Ekonomi" kitabının yazarı Türkiye'ye geliyor

"Kutsal Ekonomi" kitabının yazarı Türkiye'ye geliyor

Para, faiz, ekoloji, teknoloji, toplum ve insan ilişkileri üzerine geliştirdiği yenilikçi görüşlerle, önerdiği değişim ve dönüşüm biçimleriyle ezber bozan bir isim olan Charles Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında Türkiye'ye geliyor. 


“Yale Üniversitesi’nden matematik ve felsefe derecesi alarak mezun oldum. Ama entelektüel birikimim ve akıl yürütme yeteneğim, beni aradığım gerçeğe asla yaklaştırmıyordu.”

Eisenstein, son yıllarda tüm dünyada adından sıkça söz edilen, çok ilginç bir araştırmacı, yazar ve düşünür. 2008 krizinden sonra tüm dünyaya yayılan “Occupy Wall Street" hareketlerinin sıkça atıf yaptığı düşünürlerin önde gelenlerinden biri.

Makaleleri ve özellikle yeni yayınladığı “Sacred Economics/ Kutsal Ekonomi: Para, Hediye, ve Toplum” isimli kitabı, sanal dünyada, sosyal ağ ve bloglarda şiddetli tartışmalara neden oluyor.

Eisenstein’ın para, faiz, ekoloji, teknoloji, toplum ve insan ilişkileri üzerine geliştirdiği yenilikçi görüşler, önerdiği değişim ve dönüşüm biçimleri ezber bozuyor.

[vimeo]http://vimeo.com/45013743[/vimeo]

Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında İstanbul buluşmasında yapacağı konuşmayla paraya dayalı ekonomik sistemimizin ve ilişkilerimizin yanı sıra, peşinen kabul ettiğimiz pek çok gerçeği yeniden sorgulamaya ve tartışmaya zorlayacak.

Aşağıda Eisenstein'in Bilişim Zirvesi '12 katılımcılarına yönelik özel mesajını bulabilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SdNGJgJqgkE[/youtube]

Üstelik Eisenstein, Bilişim Zirvesi '12 kapsamında yer alacak isimlerden sadece biri.

Bu yıl 11-13 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Bilişim Zirvesi hakkında daha fazla bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için www.bilisimzirvesi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun