Bilişim 20 EYLÜL 2011 / 08:31

Nuance Telecommunications, Loquendo’yu satın aldı

Nuance Telecommunications, Loquendo’yu satın aldı

75,5 milyon dolarlık anlaşma, konuşma teknolojileri alanındaki iki dev şirketi bir araya getirdi. Nuance Communications, Telecom Italia’nın alt kuruluşlarından Loquendo’yu 75,5 milyon dolar bedel karşılığında satın alma konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Böylece Nuance Communications, 2011 yazı bitmeden üçüncü şirket satın almasını gerçekleştirmiş oldu.

Şirket yaz mevsiminin başlangıcında araç içi sistemler, mobil cihazlar ve tüketici elektroniği ürünleri için ses çözümleri sağlayan SVOX’un yanı sıra, hastane ve klinikler için transkripsiyon, düzenleme hizmetleri ve klinik dokümantasyon teknolojileri sağlayıcısı Webmedx’i satın almıştı.

Loquendo’nun satın alınmasıyla birlikte Nuance, metinden sese dönüşüm, otomatik konuşma tanıma ve ses biyometrisi çözümlerinin dahil olduğu geniş ve yüksek kaliteli bir ses/dil çözümleri portföyüne kavuşmuş oldu. Satın alma ayrıca ağ tabanlı ve tümleşik müşteriler için dil kapsamını artırırken, Nuance’ın küresel kanal ortaklıklarını da güçlendirecek.

[caption id="attachment_34765" align="alignleft" width="199" caption="Tarkan Ersubaşı"][/caption]

Loquendo, 32 dil ve 76 seste telefon, mobil, otomotiv, tümleşik ve masaüstü çözümleri sunuyor. Şirketin konuşma çözümleri tümleşik, otomotiv ve mobil ortamlarda dünya çapında 20 milyondan fazla cihazda kullanılıyor. Telekomünikasyonda ve kurumsal pazarlarda her gün milyonlarca çağrıya güç veriyor.

Nuance’ın Türkiye’deki iş ortağı konumunda bulunan Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı, Nuance’ın şirketler ve tüketiciler için ses ve görüntüleme çözümleri sunma konusunda önemli bir sağlayıcı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Loquendo’nun satın alınması, Nuance’ın uluslararası pazardaki gücünü pekiştiren çok önemli bir hamle. Halihazırda geniş bir uygulama ve profesyonel hizmet portföyüne sahip olan Nuance, bu hamleyle birlikte hem portföyünü daha da büyütecek, hem de Ar-Ge çalışmalarının kapsamını genişletecek. Önümüzdeki dönemde genişleyen Nuance ürün yelpazesi ve çözümlerini Türkiye pazarına sunmaktan mutluluk duyacağız.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun