Bilişim 04 ARALIK 2012 / 10:51

Nokia Siemens Networks fibere yol verdi, yeni çıkışlar arıyor

Nokia Siemens Networks fibere yol verdi

Nokia Siemens Networks (NSN), fiber optik bölümünü Marlin Equity Partners’a açıklanmayan bir bedele satmaya hazırlanıyor.Reuters’in haberine göre, ağırlıklı olarak Almanya ve Portekiz’de görev yapan 1.900 çalışan yeni şirkete transfer edilecek.

Nokia ve Siemens’in sahip olduğu şirket, çok sayıda ürün satışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl esas işi olmayan alanlardan çıkacağını açıklayan şirket, toplam istihdamının da dörtte birine yakın olan 17 bin çalışanı işten çıkartacağını açıklamıştı.

Analistler bu anlaşmayı bir sürpriz olarak nitelendiriliyor. Çünkü NSN, temel mobil genişbant işi için optik teknolojisine ihtiyaç duyuyor. Bu hamle ise şirketin sektörde diğer oyuncularla örtüşen çalışmalarını keserek, daha farklı konsolidasyonlara hazırladığının bir işareti olabilir.

Neticede telekom ekipman pazarı sert rekabet eşliğinde zorlu bir süreçte. Bunun bir sonucu olarak Fransız Alcatel-Lucent de maliyet azaltma çabası içinde.

Analistlere göre optik birimle ilgili bu anlaşmanın ardından başka çıkış kararları da alınacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun