Bilişim 12 HAZİRAN 2012 / 11:55

Nexum Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ta yeni ofisine kavuştu

Nexum Teknopark'taki yeni ofisine kavuştu

Yeni ofisine Nexumparkofis adını verdi, hedeflerini büyüttü.Türkiye’de en fazla yazılım ihracatı gerçekleştiren ilk 10 şirket arasında yer alan Nexum Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’taki yeni ofisinde çalışmaya başladı. Nexum, Maslak’ta bulunan merkezini kullanmaya devam edecek.

Nexum CEO’su Emre Gürül 2000 yılında kurulan ve bugün 110 kişilik çalışan kadrosuyla yazılım ihracatına imza atan Nexum’un Teknopark’taki yeni ofisiyle hedeflerinin daha da büyüyeceği belirtiliyor. Gürül, Nexum olarak Türkiye’nin yazılım ihracatını gerçekleştiren şirketler içerisinde yedinci sırada yer aldıklarına dikkat çekerek şunları söyledi:

"2008 yılında 2 milyon 251 bin TL olan yazılım ihracat rakamını 2011 yılında 6 milyon 127 bin TL'ye çıkarma başarısını gösterdik. 2008 yılında Nexum’un yurtiçi ve yurtdışı satışlarının toplamı 5 milyon 277 bin 756 TL iken 2011 yılı sonu itibariyle bu rakam 11 milyon 557 bin 539 TL seviyesine geldi. Nexum olarak yazılım ihracatında düzenli olarak artış gösterebilen bir şirketiz. Uzun soluklu ve uluslararası projeler yönetebilmek bilgi birikimi isteyen bir konu. Bu alanda çok deneyim kazandık. İyi iş sonuçlarımız var. Bunlar da doğal olarak bize yeni iş olanakları yaratıyor. Bugün Avrupa’da tercih edilen bir teknolojik çözüm ortağı haline geldik ve Teknopark’taki yeni ofisimizle daha da büyük hedeflere ve yeni başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz.

2012’de mobil uygulamalar pazarında da büyüyecekler

Önümüzdeki 10 senelik gelişme analizlerine bakıldığında en fazla büyüme beklenen mobil uygulamalar alanının, sektörün en önemli segmenti haline geleceğini söyleyen Gürül, Nexum’un bu potansiyeli önceden tespit edip gerekli çalışmalara başladığını ve 2012 senesinde de bu yatırımlarının karşılığını almaya başladığını belirtti. Gürül ayrıca mobil uygulamaların Nexum toplam satışlarının yüzde 10’una ulaşmasını ve ciroya katkı yapmasını hedeflediklerini belirtti.

Gürül, özellikle IOS ve Android teknolojilerinde müşterilerine 2011 senesinde çok başarılı çözümler sunan Nexum mobil uygulamalar ekibinin 2012’de de bu teknolojilere Windows Mobile uygulamalarını da ekleyerek büyümesine devam ettiğini sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun