Bilişim 30 EYLÜL 2011 / 10:30

Netcad dünyanın yazılımcısını Ankara'da buluşturdu

Dünyanın 3 kıtasından gelen Netcad kullanıcıları, Uluslararası Netcad Kullanıcıları Konferansı dolayısıyla 28 Eylül'de Ankara’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Türkiye’den kamu, özel sektör ve belediyelerden çok sayıda bürokrat, üst düzey yönetici ve konuğun katıldığı konferansa yurtdışından da katılım oldu. Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, İran ve Rusya başta olmak üzere yurtdışından katılımcılar konuşmacı ve dinleyici olarak konferansta yer aldı.

Genel Müdür Ak: “Netcad’in gücü kullanıcılarından geliyor”

[caption id="attachment_35538" align="alignleft" width="200" caption="Netcad Genel Müdürü Serdar Ak"][/caption]

Netcad Genel Müdürü Serdar Ak, konferansın açılışında yaptığı konuşmada şirketin kurulduğu 1989 yılından bugüne dünyanın ve Türkiye’nin çok değiştiğini vurgulayarak, “Türkiye gibi Netcad de çok değişti. Ürettiğimiz yazılımların ve kurumsal çözümlerin ulaştığı kalite, yaygınlık ve kabul düzeyi bizleri gururlandırıyor. Daha fazlası için çalışıyoruz. Ama hepsi siz değerli kullanıcılarımız için, sizler sayesinde” diye konuştu.

Konferansa katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bugün burada Türkiye’den yüzlerce Netcad kullanıcısını ve 3 kıtadan gelen yabancı konuklarımızı ağırlıyoruz. Salona şöyle bir göz attığımda Netcad çözümlerinin ne denli geniş bir coğrafyaya yayıldığını görebiliyorum. En doğuda Şırnak İl Özel İdaresi’nden en batıda Edirne Belediyesi’ne, en güneyde Antakya Belediyesi’nden en kuzeyde Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne ülkemizin dört bir yanından çok değerli katılımcıları ve Netcad kullanıcılarını görüyorum. Ancak sınırlar daha da geniş! Bangladeş’ten Azerbaycan’a, İran’dan Güney Afrika’ya, Bulgaristan’dan Rusya’ya, Almanya’dan Bosna Hersek’e, Hırvatistan’dan Gürcistan’a değerli çözüm ortaklarımız bizimle birlikte. Netcad ailesinin ne denli büyüdüğünü bu salonda görebiliyoruz.”

Netcad 6 duyuruldu

2011 yılı içinde Netpro 7 ve Nettop 8 sürümlerinin duyurulduğunu belirten Ak, Netcad 6’nın da yeni sürümünün hazır olduğunu duyurdu. Netcad 6’nın kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklendiğini ifade eden Netcad Genel Müdürü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konferans vesilesi ile sizlere Netcad 6’yı duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu sürüm bizleri çok heyecanlandırdı. Eminim sizleri de heyecanlandıracak ve bütün beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak. Netcad 6 çok farklı bir yazılım. Bizi gelecek yıllara taşıyacak bir altyapıya sahip. Bu anlamda bir makyaj değil, tamamen yeniden tasarlanmış bir yazılımdır.”

Ak, 2012 yılında ise KEOS, NETIGMA ve diğer tüm Netcad modüllerinin yenilenmiş olacağını belirtti.

Kamu Projeleri oturumu

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen Kamu Projeleri oturumu; Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek’in “Toplulaştırma Sayısal Proje Portalı” başlıklı sunumu ile başladı. Sonrasında Orman Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Şanlı “2023’e Doğru Sayısal Orman Kadastrosu” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü’nden Yüksek Mühendis Dilek Tezel “Özel Çevre Koruma Bölgelerindeki CBS Veritabanı Tasarımı ve Uygulamaları” sunumunu, Türkiye Kömür İşletmeleri Planlama Şube Müdürü Dr. Nejat Tamzok “TKİ’de Madencilik Faaliyetlerinde Kullanılan Yazılımlar ve Madencilik Otomasyon, Tasarım Yazılımı Projesi” sunumunu, Tekirdağ İl Özel İdaresi’nden Harita Mühendisi İbrahim Turgut Bolat “Netcad İle CBS Uygulaması” sunumlarını gerçekleştirdi.

Yurtdışından yoğun katılım

Öğleden sonraki ilk oturum olan Yurtdışı Projeleri oturumunda; Azerbaycan Kadastro Projesi, İran Gülistan Eyaleti Web Tabanlı Tarım Bilgi Sistemi, Bangladeş’te Haritacılık ve Netcad, Madencilik Yazılımı ve Netcad’in Afrika’daki Pazarlama Faaliyetleri, Netcad & Alman Sanayi Kuruluşları İşbirliği ile Netcad & Rus Softline Group İşbirliği ve 15 Ülkede Pazarlama Faaliyetleri konu başlıklarıyla yabancı konuklar sunumlarını gerçekleştirdi.

Yerel Yönetimlerde Kent Otomasyon Sistemi oturumunda ise, Trabzon Belediyesi, Tarsus Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Sincan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi ile Netcad & İstanbul Büyükşehir Belediyesi yerel yönetimler alanındaki Netcad deneyimlerini paylaştı.

Konferansın son oturumu olan Sektör ve Üniversite Projeleri oturumda ise, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kentsel Dönüşüm A.Ş, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nden seçkin öğretim üyeleri ve şirket temsilcileri Netcad’in projelerine kattıkları değeri aktardı.

Plaketler sahiplerini buldu

Oturumların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen plaket töreni ile yerli ve yabancı konuşmacılara plaketleri ve katılım sertifikaları takdim edildi. Ayrıca, Netcad’in İran’daki çözüm ortağı Parsineh Tarhe Atieh firması Genel Müdürü Ezzatollah Mohammadi gösterdiği başarı ve yüksek performans dolayısıyla, “Netcad Partner Excellence Award” beratı ve Antalya’da bir hafta iki kişilik Türkiye tatili ile ödüllendirildi.

Konferans aile fotoğrafının çekilmesinin ardından ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirilen akşam yemeği ve Çim Amfi’de düzenlenen “High Five” konseri ile son buldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun