Bilişim 21 OCAK 2011 / 14:01

Netbook kavramının yaratıcısı Asus bu yıl netbook bilgisayarlardan umutsuz

Netbook satışlarında bu yıl artış beklenmiyor

Şirket 2011'de netbook satışlarının düşmesini beklemiyor ama artacağı konusunda da bir beklentisi yok.Netbook bilgisayar kavramının yaratıcısı Asus, daha doğru dürüst palazlanmadan tablet istilasının altında ezilme tehlikesiyle karşı karşıya olan netbook sınıfı dizüstü bilgisayarların satış performansında bu yıl için bir artış beklenmediğini açıkladı.Netbook pazarının yüzde 20'sine sahip olan şirket, bu yıl pazara toplam 6 milyon adet netbook cihazı sunmayı hedefliyor. Bu rakam 2010 yılında da aynıydı. Dolayısıyla toplam netbook pazarının küresel büyüklüğü de anca 30 milyon adet civarında.

Aslında netbook cihazları çoğu kullanıcı için yeterli olmakla birlikte, özellikle ekran çözünürlüğünde 1024x600 gibi garip bir standarda gidilmesi ve bu çözünürlükte aygıtların asıl doğum sebebi olan web sayfalarının düzgün gösterilememesi, kullanıcıların önemli şikayet noktalarından birini oluşturuyor.Ayrıca tablet bilgisayarların yaygınlaşması da kullanıcıları içerik tüketimi için yatay değil de dikey duran ekranların daha verimli olduğuna ikna etmeye başladı bile.

ETİKETLER : asus eee pc netbook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun