Bilişim 26 AĞUSTOS 2011 / 10:26

Netaş Probil'i satın aldı

Netaş Probil'i resmen satın aldı

Türk telekomünikasyon sektörünün önde gelen şirketlerinden Netaş, bilgisayar ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Probil’i resmen satın aldıNetaş, geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve Probil’in hisselerinin tamamının satın alınmasına yönelik “Hisse Devir Sözleşmesi”nin imzalandığını duyurdu. Netaş’ın, 31 Milyon dolar bedelle satın aldığı Probil hisselerinin devri, Rekabet Kurumu’nun onayı ve sözleşmedeki ön şartların gerçekleşmesinin ardından tamamlanacak.

Ülkemizde iletişim teknolojisinin gelişimine büyük katkı sağlayan ve Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemle bilinen Netaş, bilişim sektörünün önde gelen firmalarından Probil’i bünyesine katarak, sistem bütünleştirme alanındaki büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmış olacak.

[caption id="attachment_33674" align="alignnone" width="455" caption="Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay, anlaşmadan dolayı hayli memnun olduğunu dile getirdi."][/caption]

Satınalma sürecini değerlendiren Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay, “Netaş’ın iletişim teknolojilerinde sahip olduğu ciddi deneyim, mühendislik ve ArGe gücünü, Probil’in kurumsal pazarda geliştirdiği yetkinliklerle birleştirmekten son derece mutluyuz. Satın alma operasyonu, son 5 yıldır yılda ortalama yüzde 20 büyüme başarısı gösteren, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı şirketlerine yüksek teknoloji iletişim çözümleri sunan Netaş’a pek çok farklı sektörde yeni açılımlar sağlayacak. Her biri kendi alanında son derece dinamik ve yenilikçi iki şirketin yaratacağı sinerjiyle, Türkiye’de ve bölgede sistem bütünleştirme alanında en büyük oyuncu olma hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

Probil Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gürsoy da yaptığı açıklamada, “Satın alma operasyonu sonucunda, Türkiye’de kendi alanının en başarılı şirketlerinden Netaş ve Probil’in, ortak hedefler doğrultusunda güçlerini birleştirmesinden memnuniyet duyuyorum. Bundan sonraki süreçte, müşterilerimize çok daha geniş bir yelpazede uçtan uca çözümler sunacağız” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun