Bilişim 21 NİSAN 2012 / 13:23

Netaş, IPv6 konusunda kurumları bilgilendiriyor

Bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerinden Netaş, dünyanın IP adres yönetiminde lider kuruluşu BlueCat Networks ile birlikte IPv6 Konferansları düzenleyecek.25 Nisan’da Ankara Marriot Hotel, 26 Nisan’da ise İstanbul Le Meridien Hotel’de düzenlenecek konferanslarla IP adreslerinin, IPv4 protokolünden IPv6’ya geçiş süreci konusunda kurumlara yol gösterilmesi amaçlanıyor. Konferanslarda, BT dünyasının en revaşta konularından biri olan IPv6’ya geçişi kolay, hızlı, problemsiz olarak gerçekleştirmek için sunulan çözüm ve hizmetler hakkında bilgi verilecek. BT sektöründe IPv6 gurusu kabul edilen BlueCat kurucusu ve CTO’su Richard Hyatt, konferansa konuşmacı olarak katılacak.

Konferans hakkında konuşan Netaş CTO’su Necmi Ön, iletişim altyapısında yer alan IP adresleri yeterli olmadığı için, ayrıca mevcut yapının fonksiyonel eksikliklerini gideren IPv6 protokolüne geçildiğini dile getirdi. Netaş olarak bu geçişte kurumlara yön gösterici olmak istediklerini söyleyen Ön, IPv6’yla birlikte, pek çok ürünün de artık IP destekler hale geleceğini belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun