Bilişim 27 EKİM 2011 / 17:05

NetApp ve 4S kamuya uygulamalı tanıtım gerçekleştirdi

NetApp ve 4S kamuya uygulamalı tanıtım gerçekleştirdi

Ankara’da düzenlenen IDC etkinliğinde, NetApp ile 4S bilgi teknolojileri, akıllı veri depolama çözümlerini kamudaki son kullanıcının beğenisine sundu.IDC tarafından düzenlenen “BT Yöneticileri Forumu” 2011 konferans serilerinin ilk toplantısı 11 Ekim’de Ankara’da düzenlendi. Kamu sektöründen 200’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan konferansta bilgi teknolojilerindeki yeni trendler değerlendirildi.

Etkinliğin platin sponsorlarından NetApp sistem entegratörü 4S Bilgi Teknolojileri Firması ile birlikte yer aldığı stantta kurumlara maliyet avantajı sağlayan esnek çözümlerini uygulamalı olarak tanıttı.

Standı ziyaret eden katılımcılar, 4S’in veri merkezine uzaktan erişerek NetApp’ın akıllı depolama ile ilgili çözümlerini canlı olarak izlediler. Ziyaretçiler, verimlilik özelliklerini (Tekilleştirme, Thin Provisioning, Sıkıştırma gibi) büyük ilgi ile izlerken NetApp Oncommand System Manager yazılımının yeni sürümünü de deneme şansı buldular.

NetApp Türkiye Sistem Mühendisi Lütfi Yunusoğlu akıllı veri depolama sistemlerinin işletmelere getirdiği avantajları vurguladığı konuşmasında, “ Firmalar, BT yatırımlarında gelecek teknolojilere açık ve iş ihtiyaçlarına hızlı cevap yapıları tercih etmeliler. Bu sayede, rekabete karşı avantaj sağlayarak pazarda hızlı ilerleme şansı elde edebilecekler. NetApp tümleşik veri depolama çözümleri, tek bir platform üzerinde paylaşımlı ve esnek bir yapı sunuyor. Böylece, firmaların verimliliğini artırırken, bir yandan da kolay yönetilebilir ve ölçeklenebilir bir yapı elde etmelerini sağlıyor” dedi.