Bilişim 23 MART 2011 / 16:16

NetApp inovasyon zirvesi 2011 gerçekleşti

Veri depolama alanında sıkça bilinen NetApp’ın Türkiye’de ilk defa düzenlediği NetApp İnovasyon Zirvesi, 23 Mart’ta “Bilgi Gücü – Güç Birliği” teması ile gerçekleştirildi.

Zirvede sektörün liderleri; veri depolama, yönetimi ve bileşenlerinin kritik rolünü değerlendirirken, gelecek trendleri ile ilgili öngörülerde bulundu. Etkinlikte Cisco, Vmware, BMC, Fujitsu, IBM, SAP, Syncsort gibi dünya devleri ve ABH, Datacore, Hayat Bilgi Teknolojileri, Prolink, Oytek, Tara Sistem gibi NetApp yerel iş ortakları güç birliği oluşturdu.Etkinlikte veri depolama, yeni nesil veri merkezi yaklaşımı, tümleşik veri depolama, felaket kurtarımı, esnek BT gibi veri depolama alanındaki tüm yeni trendler ve başarı hikâyeleri düzenlenen paralel oturumlarda sektörün deneyimli isimleri tarafından katılımcılara aktarıldı.Etkinliğin ana konuşmacısı NetApp EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Remo Rossi, etkinlik ile ilgili olarak “NetApp Türkiye pazarında 2005 yılından beri faaliyetini sürdürüyor ve her yıl emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Elde edilen bu başarılar ile Türkiye pazarı, NetApp’ın odak ülke olarak belirlediği 5 ülke arasında yer aldı. Bugün gerçekleştirdiğimiz NetApp İnovasyon Zirvesi, Türkiye’de yaptığımız ilk büyük etkinlik. Bu sebeple bizim için oldukça önemli. Bu etkinlik tüm yerel ve küresel katılımcılar için sektörün buluşma noktası oldu. NetApp olarak buna benzer etkinliklere bundan sonra da devam ederek iş ortaklarımıza ticari ve teknolojik anlamda fayda sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.NetApp Türkiye çalışmalarına hız vermeyi hedefliyorVeri depolama, sanallaştırma gibi çözümler günümüzde tüm firmalar için hayati önem taşıdığını hatırlatan NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, “Günümüzde bilginin gücü yatsınamaz ve gözardı edilemez; doğru korunması, doğru yönetilmesi ve arşivlenmesi gerekmektedir. İş ortaklarımızla oluşturduğumuz güç birliğiyle müşterilerimize verimliliklerini artırmaya yönelik çözümler sunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz bu büyük buluşmayı önümüzdeki yıllarda daha büyük kitlelerin katılımıyla tekrarlamak” dedi.Dünya trendlerini ve şirketlerin inovatif girimşimlerini yakından takip eden sinema ve tiyatro oyuncusu ve yazarı Ali Poyrazoğlu’nun da 40 yılı aşkın sanat yaşamı deneyimi ile sektöre farklı bir bakış ile seslendiği NetApp İnovasyon Zirvesi renkli görüntülere sahne oldu. Zirve paralel oturumları takiben gerçekleştirilen kokteyl ve “Bengü” konseri ile son buldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun