Bilişim 04 MART 2015 / 14:06

NetApp bulutta veri yedekleme ve depolamaya yeni çözüm getirdi

NetApp, hibrid BT dağıtımı sırasında veri yedekleme ve veri kurtarma sürelerini iyileştiren yeni yazılım ve çözümlerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. NetApp’ın yeni hizmeti, verinin tüm yaşam döngüsü boyunca kontrol altında tutulmasını sağlayacak ve nerede, nasıl, ne zaman depolanması gerektiğiyle ilgili iş ortaklarına daha fazla denetim kabiliyeti kazandıracak.NetApp, altyapı olarak sadece bulutun kullanıldığı SteelStore yedekleme çözümünün üç yeni modelini Amazon Machine Image (AMI) olarak piyasaya sürdü. AMI, bulut tabanlı iş yüklerinin yedeklenmesinde işletmelere etkili ve güvenli bir yaklaşım sunuyor. Aynı zamanda işletmeler, bulutta kesintisiz ve güvenli bir veri koruma için kendi sistemlerinde aktifleştirilebilecek fiziksel SteelStore araçlarını da tercih edebiliyorlar.

NetApp, yeni hizmet kapsamında ayrıca Amazon S3 (Amazon Basit Depolama Servisi) için destek fonksiyonu ekliyor. Bu fonksiyon, uzun vadeli arşivleme için ölçeklenebilir ve sağlam bir nesne depolama çözümü olan StorageGRID Webscale için depolama katmanı olarak işlev görüyor. OnCommand Cloud Manager ve OnCommand Insight yazılımları ile Cloud ONTAP aboneliği için yeni güncellemeler yayınlayan NetApp, iş süreçlerinde inovasyon ve BT duyarlılığını artırmak isteyen işletmelere yeni kabiliyetler kazandırıyor.

“Her işletmenin büyüme hedeflerini destekleyecek BT gereksinimleri farklı olduğu için işletmeler bulut çözümlerini kendi tercihleri doğrultusunda kullanmak istiyor” diyen NetApp Bulut Çözümleri Başkan Yardımcısı Phil Brotherton sözlerini şöyle sürdürüyor:

“NetApp, uçtan uca veri sistemi mimarisi ‘data fabric’ vizyonuyla hibrid BT’yi sadeleştiriyor, hızlandırıyor ve daha güvenli hale getiriyor. Yeni yedekleme ve arşivleme çözümlerimiz, iş ortaklarımızın hibrid dağıtım süreçlerinde esneklik kazanmasına yardımcı olurken, aynı zamanda maliyetlerini düşürüyor.”

Amazon Web Hizmetleri Küresel Partner Ekosistemi Başkan Yardımcısı Terry Wise ise, “Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin hepsi, inovasyonu ve esnekliği hayata geçirmek, düşük maliyetlerle iş süreçlerini tamamlamak için verilerini ve iş yüklerini AWS’ye aktarmanın yollarını arıyorlar. Yeni nesil depolama çözümleri, AWS ve NetApp arasındaki sağlam işbirliğinin bir sonucu olarak iş ortaklarımızın kendi sistemlerindeki kaynakları AWS aktarmaları için maliyet avantajlı, kolay ve esnek bir yöntem sunuyor.” açıklamasında bulundu.

NetApp önümüzdeki 10 yıl boyunca hibrid BT mimarisinin BT dağıtımında kullanılacak en yaygın modellerden biri olacağını öngörüyor. İşletmeler bulut teknolojilerinin sunduğu hız ve ölçeklendirme avantajlarından etkileniyor, fakat bugün asıl ihtiyaç duydukları şey, verilerini kontrol altında tutabilmek için gereken yeni veri yönetim stratejileri. Çünkü şirket için kritik öneme sahip varlıklar artık kurum duvarlarının dışına çıkmış durumda. İşte NetApp’ın iş ortaklarının veri hakimiyetini ve BT dağıtım modellerindeki seçeneklerini artırmak için ortaya koyduğu “data fabric” vizyonu da bu noktada devreye giriyor.

NetApp’ın veri yaşam döngüsünü hedefleyen yeni çözümleri, veri her nerede olursa olsun, işletmelere tüm verilerini kontrol altına alma, entegre etme, yer değiştirme, güvenli ve tutarlı bir şekilde yönetme olanağı tanıyor. İşletmeler, NetApp’ın müşteri ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan ve her geçen gün geliştirilen hızlı ve güvenilir hibrid dağıtım çözümlerine, bu alandaki uzmanlığına ve yatırımlarına güveniyor. Dünya çapında 275’ten fazla hizmet sağlayıcı, NetApp teknolojileriyle hayata geçen “data fabric” vizyonunun geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Geliştirilmiş NetApp SteelStore ve StorageGRID Webscale çözümleri, uzun vadeli arşivleme için Amazon S3 ve Amazon Glacier’ın esnekliğini sunuyor. NetApp iş ortakları aynı zamanda verilerini tek veya yerel bir veri merkezinde ya da teyp ortamlarında bulundurma risklerine karşı ek bir güvenli fiziksel ortam elde ediyorlar. NetApp portföyüne eklenen bu yeni çözümler, iş ortaklarının kendi depolama sistemlerini AWS kaynaklarıyla entegre edebilmeleri için ideal bir adım olarak da sunuluyor. NetApp performans, kullanılabilirlik ve özel kurumsal depolama yönetimine yönelik maliyet avantajlarını, bulut esnekliğiyle birlikte işletmelere kazandıran AWS Özel Depolama çözümünü daha önce piyasaya sürmüş ilk şirketti. AWS Marketplace’de yazılım aboneliği olarak yer alan NetApp’ın sektör lideri Depolama İşletim Sistemi (OS) NetApp Cloud ONTAP® yazılım aboneliği ise, “cloud bursting” ve felaket kurtarma işlemleri için maliyet avantajı sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun