Bilişim 06 NİSAN 2011 / 11:37

Natüristler yaşadı, İngiltere'de bir yazılım şirketi çıplak çalışacak programcılar arıyor

İngiltere'de bir şirket çıplak programcı arıyor

İngiltere'de Buckinghamshire'de yer alan Nude House adlı yazılım şirketi, iş yerinde tamamen çıplak olarak çalışacak yazılım geliştiricileri ve satış elemanları arayışında olduğunu açıkladı.Neden böyle bir şey yaptılar diye soracak olursanız, şirket sahipleri naturizm, yani doğallık akımının iş yerinde de uygulanmasını bir hak olarak görüyorlar. Bu sayede de naturist düşünceye sahip programcılar için para kazanabilecekleri bir ortam yaratmak istiyorlar.

Başvuranlardan, işe adım attıkları andan mesai bitimine kadar iş yeri sınırları içinde ayakkabı ve iç çamaşırı dahil üzerlerinde hiçbir şey olmadan çalışmaları bekleniyor. Bununla birlikte şirket müşterilere veya hizmet alanlara bu yüzünü göstermeyecek, çıplaklık kuralı sadece ofis içinde, çalışanlara "verimliliklerini artırmak üzere doğal ve rahat bir ortam sağlamak için" geçerli olacak.

Neyse, sözü daha fazla  uzatıp haberi zorlamayalım. Detayları bu adreste bulabilirsiniz. Tarih 6 Nisan, haberin arkasında The Guardian gibi isimler de var, ama tüm bunlar 1 Nisan şakası çıkarsa pek de şaşırmayacağız.