Bilişim 26 ŞUBAT 2016 / 16:52

MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu DEİK'i ziyaret etti

MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu, 25 Şubat 2016 Perşembe günü DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete; Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Başkanı İhsan Taşer (Medyasoft), Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kamil Sağıroğlu (Erlab), Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Üyesi Bekir Erdoğan (Tesan) ve Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Koordinatörü Halil İbrahim Yılmaz katıldı.
 
Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Başkanı İhsan Taşer, sektör kurulu olarak hazırladıkları “2016 Teknoloji Eğilimleri” başlıklı sektörel bülteni takdim ederek Bilgi teknolojileri sektörünün hem kendi başına hem de bütün sektörlere yönelik katma değer üretmesi bakımından Türkiye için hem stratejik öneme sahip olduğunu hem de 2023 hedeflerinin desteklenmesi açısından kritik bir rol üstlendiğini belirtti. Devletin de bu önemin bilincinde olarak, ARGE ve ileri teknoloji konusunda önemli teşvik ve destekler açıkladığını, bu yaklaşımla bilgi teknolojileri şirketlerinin katma değerli ürün ve hizmetle geliştirme imkânına sahip olduklarını söyleyerek, bu ürün ve hizmetlerin dış pazarlara açılması ve tanıtımında DEİK'le işbirliğini artırmak istediklerini söyledi.

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan ise, “DEİK olarak kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile bölgesel ve küresel düzlemde ekonomik ve siyasi gelişmelere yön verebilecek, makroekonomik istikrarı yakalamak için küresel rekabet gücüne, lider girişimcilere ve markalara sahip, yüksek teknoloji üretebilen, yenilikçi, dünya ticaretinde önemli pay sahibi, dünyanın başlıca yatırım, finans ve AR-GE merkezlerinden biri olan ve her alanda çağdaş standartları uygulayan bir ülke olmak için çalışıyoruz.” dedi.

Ömer Cihad Vardan, her sektörde oluğu gibi Bilgi Teknolojileri sektöründe de işbirliğine açık olduklarını, Bilgi Teknolojileri alanında çalışmalarının olduğunu ve bunların artırılması ve dış pazarlarda iş geliştirme faaliyetleri noktasında MÜSİAD üyeleri ile yakın çalışmak istediklerini ifade etti.
Toplantıda MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu ile DEİK'in ilgili organlarının birlikte çalışarak projeler geliştirmesi kararı alındı.
ETİKETLER : MÜSİAD deik
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun