Bilişim 29 KASIM 2011 / 12:25

Müjde! PS Vita bütün PS3 oyunlarını oynatacak!

Müjde! PSP Vita bütün PS3 oyunlarını oynatacak!

Yani, tam olarak düşündüğünüz gibi değil ama başlıktaki ifade yine de doğru. Bu işin nasıl olacağına dair detaylar için sizi haberin devamına alalım.Sony, 2005 yılında satmaya başladığı PlayStation Portable taşınabilir oyun konsoluna ilerleyen yıllarda Remote Play adı verilen bir özellik eklemişti. Bu özellik sayesinde PSP konsolunuzu PlayStation 3 konsoluna kablosuz olarak tanıtabiliyor, taşınabilir konsolu kumanda kolu gibi kullanabiliyor ve bu işe izin verilen oyunları PS3'ten PSP ekranına aktararak oynayabiliyordunuz.

İşte Sony, bu özelliği yeni çıkacak olan taşınabilir oyun konsolu PS Vita'da çok daha ileri taşıyacağını açıkladı. Yani PS Vita'yı PS3 ile eşleştirdiğinizde, PS3 üzerinde yer alan bütün oyunlarınızı PS Vita ekranından oynayabileceksiniz.

Bu PS Vita'nın PS3 oyunlarını doğrudan kendi üzerinde çalıştıracağı anlamına gelmiyor. Oyunlar yine PS3 çalışacak, ancak oyunun görüntüsü kablosuz bağlantı aracılığıyla PS Vita konsoluna aktarılacak ve siz de konsolun üzerindeki kumandalarla oyunu yönlendireceksiniz. Böylece PS3 salonda, PS Vita yatak odasında olsa bile PS3'teki favori oyununuzu evin her köşesine taşıyabileceksiniz.PS Vita'nın gelişmiş kontrolleri, hızlı işlemcisi ve yüksek çözünürlüklü ekranı bu işin PSP'ye oranla çok daha iyi çalışacağının sinyallerini veriyor. Bu sayede PS Vita, özellikle geniş bir PS3 oyun koleksiyonuna sahip olan kişiler açısından bambaşka bir değer kazanacak.

Bu arada Sony Türkiye, Gamex Fuarı kapsamında Türkiye'de ilk kez bir PS Vita'yı sergilemeye hazırlanıyor. Merak ediyorsanız fuarı ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun