Bilişim 03 ŞUBAT 2012 / 09:46

Müjdat Altay yeniden TESİD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

TESİD Yönetim Kurulu yeniden seçildi

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı'nda tüm sektör masaya yatırıldı.

 Genel Kurula katılan TESİD üyeleri, ülkemiz ekonomisinde son derece kritik bir öneme sahip olan elektronik sanayinin sorunları, alınması gereken önlemleri ve derneğin faaliyetleri ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Toplantıda dernek tüzüğüne göre dernek organlarında iki yıl görev süresi dolan üyeler ibra edildi ve tüm organlara yeni üyeler seçildi.

Genel Kurul’un ardından yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Netaş CEO’su C.Müjdat Altay, bir kez daha TESİD’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Seçimlerin ardından, sektörle ilgili görüşlerini belirten Altay, “Elektronik sanayi geçtiğimiz yıl yüzde 10 büyüdü. 2010–2011 döneminde, toplam 20 Milyar ABD Doları tutarında üretim ve 10 Milyar ABD Doları tutarında ihracat gerçekleştirildi. Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşması açısından büyük öneme sahip olan elektronik sanayinin, 2023 yılında 25 Milyar Dolar ihracat hacmine ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de ArGe alanında atılan kalıcı adımların, elektronik sektörünün, bilhassa uluslararası platformda rekabet edebilirliği için çok değerli olduğunu kaydeden Altay, sektörün yılda yüzde 2 oranında ArGe yatırımı yaptığını, artık ArGe çıktılarının ticarileştirilmesine odaklanılması gereğini vurguladı. Altay, “İleri teknolojiye dayanan elektronik sektörü rekabet gücünü artırabilmek için teknolojiyi geliştirmek zorunda. Ancak ArGe çıktılarının süratle ticarileştirilebilmesinin teşvik edilmesi ve ilk önce yerli pazarda yer bulması, bu alanda bölgesel lider olabilmemiz için hayati önem taşıyor”dedi.

Elektronik sanayinde KOBİ’lerin çok önemli bir rol oynadığını belirten Altay, TESİD’in geçtiğimiz iki yıl içinde üye sayısını yüzde 23 oranında arttırdığını ve üyelerinin yüzde 80’ini KOBİ’lerin oluşturduğunu belirterek, “Önümüzdeki iki yıl, güçlü bir sivil toplum örgütü olarak, tüm paydaşlarla işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürecek, Türkiye’ye katma değer yaratacağız” dedi.

YÖNETİM KURULU

1) C. Müjdat ALTAY - NETAŞ

2) İlter TERZİOĞLU - TURKCELL

3) Celalettin DİNÇER - TÜRKTELEKOM

4) Baki ŞENSOY - ASELSAN

5) Erkan DUYSAL - ARÇELİK

6) Prof.Dr. Sıddık YARMAN - SAVRONİK

7) Armağan ŞAKAR - ELEKTRA

8 ) Nazım ÖZDEMİR - EXPER

9) Levent ILGIN - INFORM

DENETLEME KURULU

1) Ömer AYDIN - NETAŞ

2) Aziz Can YÜCETÜRK - VODAFONE

3) Ahmet ÇELEBİ - ARÇELİK

YÜKSEK DANIŞMA KONSEYİ

1) Cengiz ERGENEMAN - ASELSAN

2) Tahsin YILMAZ - TTNET

3) Hasan SÜEL - VODAFONE

4) Ali KANÇAL - ALCATEL

5) Cengiz ULTAV - VESTEL

6) Erkan AKDEMİR - AVEA

7) Erbil PAYZIN - PAYZIN Dan.

8 ) Faik EREM - ENTES
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun