Bilişim 06 NİSAN 2011 / 14:22

Mozilla, Firefox'un ayıp listesini yayınladı

Mozilla, Firefox'un ayıp listesini yayınladı

Firefox tarayıcınız yavaş mı açılıyor? Mozilla, bu duruma sebep olan eklentilerin bir listesini çıkardı ve tarayıcıyı en çok yavaşlatan eklentileri sitesinde afişe etti. Mozilla Firefox'un gün geçtikçe yavaşladığından şikayet ediyorsanız sebebi genellikle tarayıcının kendisi değil, üzerine yüklediğiniz eklentilerdir. İşte tarayıcıyı üretenler de eklentilerin getirdiği yük nedeniyle ana tarayıcının günah keçisine dönmesinden sıkılmış olacak ki, Firefox'u en çok yavaşlatan eklentilerin listesini yayınlamaya başladılar.

Yayınlanan listeye göre listenin ilk sırasını yüzde 74 yavaşlatma oranıyla FoxLingo çevirici ve FireBug adlı geliştirme eklentisi paylaşıyor. Devamında yüzde 54 ile Aniweather adlı hava durumu uygulaması, yüzde 50 ile FlashGot indirme yöneticisi, yüzde 46 ile FoxClocks dünya saati uygulaması ilk beş sırayı paylaşıyor.

Listedeki ilk 10 uygulamanın tamamını aynı anda Firefox altına yükleyip çalıştırmanız durumunda yaşayacağınız toplam yavaşlama neredeyse yüzde 450!

Listeyi bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun