Bilişim 30 HAZİRAN 2014 / 13:35

Mobimark, mobil bayi otomasyonu projesini gerçekleştirdi

Avea, Samsung, HTC, LG, Sony, Nokia, ZTE ve Huawei gibi markaların distribütörlüğünü üstlenen Mobimark, Türkiye çapındaki 200 bayisi ile iş akışlarını BT Kurumsal Bilgi Sistemleri'nin sunduğu bayi otomasyonu projesi ile sağlam bir zemine oturttu. Faaliyete başladığı Ocak 2014 itibariyle bilgi sistemleri altyapısını BT Kurumsal'ın danışmanlığında yapılandıran Mobimark, bu kapsamda Türkiye'nin ilk mobil bayi otomasyonu sistemine de sahip oldu.

BT Kurumsal Bilgi Sistemleri'nin önderliğinde gerçekleştirilen bayi otomasyonu projesi, Mobimark ile Türkiye çapında şimdilik 200 olup sayısı her geçen gün artan bayileri arasında bir iş ve iletişim köprüsü kurdu. BT Kurumsal Bilgi Sistemleri'nin mobil iletişim sektöründe sunduğu ileri teknoloji ürünü çözümler sayesinde dört ayda tamamlanarak canlı kullanıma alınan proje kapsamında 200 bayi sisteme girildi. Böylelikle bayiler ile Mobimark arasında süregelen sipariş girişi, cari hesap takibi, faturalandırma, satış raporlama, kampanya, satış sonrası hizmetler, ödemeler, anket ve duyurular gibi işlemler otomatikleştirildi.

Cep telefonu, sim kart ve kontör satışı yapan Mobimark, işinin en kritik aşaması olan bayileriyle iş akışlarını BT Kurumsal Bilgi Sistemleri'nin danışmanlığında yapılandırdı. Proje, toplamda 300 kullanıcıya ulaştı. Mobimark'ın toplam iş hacminin yüzde 50'si BT Kurumsal Bilgi Sistemleri tarafından inşa edilen bu altyapı üzerinden yürütülüyor.

"Rekabetteki iddiamızı teknoloji ile güçlendirdik."

Umpa Gıda, Ülkem Gıda, Tay İnşaat, Adayat Gayrimenkul, Serdivan Park AVM gibi girişimlerin de yer aldığı büyük bir grubun parçası olan Mobimark adına projeyle ilgili bilgi veren Mali İşler Müdürü Erdal Cigaoğlu, projenin Mobimark'a özel olarak tasarlandığını belirtti. Cigaoğlu, Mobimark'ın rekabetteki üç iddiası olan "geniş ürün yelpazesi", "yenilikçi hizmet" ile "uzman ve dinamik kadro"ya, BT Kurumsal sayesinde dördüncü madde olarak "güçlü teknolojik altyapı"nın eklendiğini söyledi. Proje sayesinde tüm satın alma, satış ve satış sonrası hizmetler kanalının sağlıklı bir sistem altyapısına dayandırıldığını ifade eden Cigaoğlu, projenin ikinci aşamasında aynı altyapının mobil akıllı telefonlar üzerinden de kullanılabilir hale getirilmesi ile bu alanda Türkiye'de bir ilke imza atıldığını kaydetti.

"BT Kurumsal, işimizi yüzde 70 hızlandırdı."

BT Kurumsal Bilgi Sistemleri ekibini önceki çalışmalarından tanıdıklarını, deneyimlerine ve vizyonlarına güvenerek birlikte çalışmayı tercih ettiklerini de dile getiren Cigaoğlu, "Sektöre yabancı olmadıkları için ne istediğimizi kısa sürede anlayıp ihtiyaçlarımızı çözüme kavuşturdular." dedi. "BT Kurumsal Bilgi Sistemleri'nin desteği işimizi yüzde 70 oranında hızlandırdı." diyen Cigaoğlu, otomasyon sayesinde ek personel maliyetleri, olası hataların doğuracağı kayıplar, zaman ve kağıt maliyetlerinden tasarruf sağlandığını belirtti.
ETİKETLER : mobil Mobimark
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun