Bilişim 03 AĞUSTOS 2012 / 14:56

Mobilera Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si seçildi

Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si Mobilera seçildi

Mobilera, teknoloji ve yenilik alanında yaptığı çalışmalar sonucu, TÜBİTAK tarafından Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si olarak ilan edildi.EUREKA Programı’nın dönem başkanlığının 2012-2013 döneminde Türkiye tarafından TÜBİTAK koordinasyonunda yürütüleceğinin duyurulduğu törende yapılan açıklamada, Mobilera Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si olarak gösterilirken, konferansta Mobilera’nın imza atmış olduğu başarılar anlatıldı.

Konuyla ilgili konuşan EUREKA Üst Düzey Temsilcisi Okan Kara, Türkiye'nin geçtiğimiz yıl EUREKA programında 11. sıraya kadar yükseldiğine dikkat çekti. Kara, son iki yılda 20 Türk firmasının 42 projede yer aldığı programda oldukça yüksek bir performans sergilendiğini ifade etti. Hedef olarak program içerisinde ilk 10'a girmeyi istediklerini söyleyen Kara, Türkiye'yi bu doğrultuda başarıyla temsil eden Mobilera gibi KOBİ’lerimizin sayısının artması gerektiğinin altını çizdi.

Mobilera adına son gelişmeleri değerlendiren Mobilera CTO’su Zeynep Sarılar, kuruldukları 2001 yılından bu yana yenilikçi bir firma olarak hareket ettiklerini söyledi. Özellikle araştırma projelerine önem verdiklerini belirten Sarılar, yurtdışında da başarılı projelerle temsil etmek için de çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Başarının yolunun inovasyondan geçtiğini söyleyen Sarılar, bu alandaki başarıların TÜBİTAK tarafından takdir edilmesinin şirketleri için gurur verici olduğunu vurguladı.