Bilişim 15 MAYIS 2012 / 16:18

Mobil uygulama ve sosyal medya kampanyaları önem kazandı

Şirketler bugünlerde büyüme ve kârlılıklarını arttırma adına mobil uygulama ve sosyal medya kampanyalarından daha fazlasını yapmak zorundalar.SAP, kuruluşlarını bu konuda aydınlatma adına 15 Mayıs Salı günü Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Tedarik Zinciri iş alanlarını merkeze alan İş Çözümleri Zirvesi düzenledi. Etkinlikte müşteri deneyimini avantaja çevirmek, İK alanında 2020 trendleri, tedarik zincirinde yeni yaklaşımlar gibi konu başlıkları tartışılırken, Gartner’ın alarm verdiği sosyal CRM girişim alanında şirketlerin BT yatırımlarından nasıl gerçek bir geri dönüş alabileceğini gösteren sunumlar oldukça ilgi çekti. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde SuccessFactors'u satın alan SAP, SuccessFactors'u sektörle tanıştırdı.

Dünyada gelişen hızlı değişim ve rekabetin artışı şirketleri yeni arayışlara ve elini çabuk tutmaya itiyor. Gartner’ın Mayıs ayında açıkladığı raporda Fortune 1000 şirketlerinin 2012’nin sonuna dek sosyal CRM girişimlerinden bekledikleri oranda bir geri dönüş alabilmelerinin sırrı sosyal medyayı şirketin CRM süreçlerine tam anlamıyla birleştirmek olarak tanımlanıyor.

Yeni teknoloji yatırımları planlayan bir şirketin Yönetim Kurulu toplantısı örneklenerek başlayan zirve bulut bilişim, mobilite ve sosyal medyanın insan kaynakları, tedarik zinciri ve müşteri ilişkileri yönetimi alanlarındaki yenilikçi kullanımlarına da yer verdi. İş Çözümleri Zirvesi, bunların yanı sıra iş süreçlerine yönelik hızlı ve inovatif çözümler sunan teknolojilerin şirketlerin başarısına yaptığı katkıları da gözler önüne serdi.

Şirketler için çok kritik bir noktada bulunan müşteri ilişkileri, insan kaynakları ve tedarik zinciri İş Çözümleri Zirvesi'nde enine boyuna tartışıldı. Özellikle pazarlama ve yeni ürün geliştirme konularında şirketlerin en önemli gücü olan Müşteri İlişkileri Yönetimi teknolojileri, kişiselleştirilmiş hizmet ve ürün sunarak şirketleri rekabette öne geçirdiğinden söz edildi.

SuccessFactors Türk iş dünyasıyla ilk kez buluştu

İş Çözümleri Zirvesi, insan kaynakları uygulamaları alanında geleceğe yönelik stratejilerin paylaşılmasının yanı sıra sektöre örnek olan mevcut uygulamaları sergilemesiyle de İK sektörü yöneticilerinin ilgisini çekti.

Ayrıca SuccessFactors ile insan kaynakları yönetimi alanında satın almasını gerçekleştiren SAP, zirveyle SuccessFactors’ı ilk kez Türk iş dünyasıyla buluşturdu. Dünyada birçok marka tarafından tercih edilen SuccessFactors’ın avantajları, zirvede doğrudan sistemi kullanan şirketler tarafından anlatıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun