Bilişim 22 OCAK 2015 / 13:38

Mitsubishi Elektrikli Robotunun Teknoart Dansı

Mitsubishi Electric Türkiye’nin, Doğuş Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi’ne sağladığı çözümlerden biri olan 6 eksenli endüstriyel robot “teknoart dans” şovunu izleyicilere sundu.Koreografisini Doğuş Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü’nün hazırladığı “Robotla Dans” gösteride birbirinden farklı çok sayıda figür sergilendi. Ayrıca robot, esnek dans figürlerine bir insan gibi tepki verebilme özelliğine sahip olarak betimleniyor.

“Tüm sistemler aynı kompakt CR750 robot kontrolöre sahip”
Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel 6 eksenli endüstriyel robot ile ilgili görüşlerini “Dansa gösterdiği uyumun da bir göstergesi olarak çok yüksek hızlı sistemlerde kullanılabilen Mitsubishi Electric imzalı 6 eksenli endüstriyel robotun çift kol yapısı sadece hareket özgürlüğü açısından artı değer sağlamıyor, aynı zamanda daha fazla kararlılık ve çok yönlülük sunuyor. Modele bağlı olarak Mitsubishi Electric robotlar, 504 - 1503 milimetre aralığında 2’den, 20 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip. RV-F serisi için çok dar alanlarda çalışmak hiç sorun olmadığı gibi robotların duvar veya tavana monte edilmesi de sorun oluşturmuyor. “Tüm sistemler aynı kompakt CR750 robot kontrolöre sahip” şeklinde ifade etti.

Mitsubishi Electric 6 Eksenli Robotun Diğer Özellikleri:

  • Üretkenlikte artış: ± 0,02 mm'ye varan doğruluk ile 0,32 saniyeye kadar çevrim süreleri. (Çevrim süresi: 1 kg yük, 300mm (Yatay) 25mm (Dikey) mesafeleri alınarak hesaplanan süre)

  • Esnek çalışma alanı: Robotun arkası dâhil 504 - 1503 mm aralığında küresel çalışma alanı.

  • Zorlu ortamlar için koruma sınıfı: Standart IP67.

  • Hijyen: Tüm kablolar ve pnömatik hatlar için dâhili kablolama, temiz oda modeli (ISO-seviye III) sağlanmaktadır.

  • Konnektörler: Pnömatik ve elektriksel tutucular, Ethernet, USB, kamera arabirimi ve iki enkoder bağlantısı, standart olarak 8 adede kadar ek harici eksen, opsiyonel olarak G/Ç ve field bus genişletme kartları.

  • Doğrudan Bağlantı: Ethernet üzerinden ASAT çalıştırma terminallerine.

  • Programlama: Robot ve kontrolör dâhil tam bir sistem olarak veya robotun iQ Platform'da tam PLC fonksiyonları ile çalışması için PLC modülü şeklinde.

  • Teach Box: Dokunmatik ekranlı tam grafik R56TB veya R32TB.


 
ETİKETLER : mitsubishi robot dansı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun