Bilişim 09 OCAK 2013 / 11:24

Mitsubishi Electric Türkiye’de ofis açtı

Mitsubishi Electric Türkiye’de ofis açtı

Mitsubishi Electric Corporation, 8 Ocak itibariyle Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş.’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu duyurdu. Türkiye’de kurulan yeni şirket, Mitsubishi Electric Group’un Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra iş geliştirme hedefi de güdüyor.

Mitsubishi Electric, sahip olduğu büyüme potansiyeline paralel olarak Türkiye’yi öncelikli pazarlar arasında konumlandırdı.

Mitsubishi Electric’in Türkiye faaliyetleri klima, imalat sanayi, otomasyon sistemleriyle uydu, asansör, yürüyen merdiven gibi altyapı ürünlerinin yanı sıra otoray sistemler için gerekli olan elektrik ekipmanları gibi iş kollarını içeriyor. Mitsubishi Electric’in Mart 2012’de sona eren mali yılda elde ettiği toplam satış geliri 9,8 milyar Yen tutarında (yaklaşık 119,5 milyon USD).

Merkezi İstanbul olan şirket, 2.26 milyon Türk Lirası sermayeyle kuruldu. Şirket yüzde 70 oranında Mitsubishi Electric Europe B.V.’ye, yüzde 30 oranında ise Mitsubishi Electric Corporation’a ait.

Mitsubishi Electric Türkiye’nin Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyet alanları arasında pazar araştırması da dahil olmak üzere pazarlama çalışmaları, yerel satış ağlarının oluşturulması ve distribütörlerin yönetimi yer alıyor. Şirket ayrıca sosyal altyapıya dair iş geliştirme faaliyetlerini de destekleyecek.