Bilişim 03 AĞUSTOS 2012 / 15:40

Microsoft yeni arayüzü için Metro adını kullanamayacak

Microsoft'un yeni arayüzü Metro adını kullanamayacak

Sebebinin Almanya merkezli olarak faaliyet gösteren ve Türkiye'de de mağazaları bulunan Metro AG ile yaşanan isim hakkı sorunu olduğu belirtiliyor. Microsoft, Windows Phone ile ortaya çıktığı ilk günden beri Metro olarak isimlendirdiği işletim sistemi arayüzünün adını değiştireceğini açıkladı.

İsim değişikliğinin sebebinin Almanya merkezli olarak faaliyet gösteren Metro AG'nin Metro isim haklarına sahip olması olduğu söyleniyor. Microsoft yetkilileri, Metro arayüzü için bulunacak yeni ismin önümüzdeki hafta kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladılar.

Bu arada Microsoft'un yazılım geliştiricilere yaptığı bir uyarıyla yazılımlarının yeni görünümlerini Metro olarak isimlendirmemeleri konusunda telkinde bulunduğu söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun