Bilişim 23 MAYIS 2011 / 14:02

Microsoft Windows 7'li PC alana bedava Xbox 360 verecek

Kime? 699 dolardan daha pahalı Windows 7 yüklü PC alan tüm öğrencilere. Ne zaman? 22 Mayıs - 3 Eylül arası. Nerede? Amerika'da...Microsoft, Amerika'da yeni başlattığı bir kampanyayla değeri 600 dolar veya daha fazla olan Windows 7 yüklü PC alan öğrencilere yaklaşık 200  dolar değerinde Xbox 360 S hediye etmeye başladı. Kampanyadan faydalanmak için çevrimiçi mağazadan bilgisayar satın alırken .edu uzantılı bir e-posta adresiyle kayıt yaptırmak veya satış noktalarında öğrenci kimliğini göstermek yeterli olacak.

Microsoft'un bu cazip kampanyayı giderek artan Macintosh satışlarına karşı bir önlem olarak yaptığı söyleniyor. Her ne kadar Windows işletim sistemi dünya genelindeki bilgisayarlarda yüzde 90'a yakın bir oranda tercih edilse de, bazı raporlar Macintosh'un son zamanlardaki popülerliğinin Windows işletim sistemi kullanımını birkaç puan aşağı çektiğini gösteriyor.

Microsoft, benzer bir kampanyanın önümüzdeki günlerde Fransa ve Kanada için de gündeme gelebileceğini söylüyor. Xbox 360'ın halen resmi olarak ithal edilmediği Türkiye'de ise benzer bir kampanya düzenleneceğine dair herhangi bir işaret yok.