Bilişim 16 MAYIS 2011 / 14:27

Microsoft Türkiye kadrosunu müdürlerle güçlendiriyor

Tamer Özmen’le beraber kendisine yeni bir yol haritası belirleyen Microsoft Türkiye’de 9 Mayıs tarihi itibarıyla Murat Yılmaz Servisten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Çağatay Çopuroğlu ise OEM’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine başladı.

[caption id="attachment_26053" align="alignnone" width="337" caption="Çağatay Çopuroğlu ve Murat Yılmaz"][/caption]

Microsoft Türkiye’ye katılmadan önce Murat Yılmaz, Terradata Genel Müdürü, Çağatay Çopuroğlu ise BenQ Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yeni atamalara ilişkin olarak Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Türkiye’de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü Türkiye’nin dünya ülkeleri ile bilişimin gücü sayesinde rekabet edebileceğine ve önde olabileceğine inanıyoruz” dedi.

Murat Yılmaz: İstanbul Erkek Lisesi ve ardından İTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun olan Yılmaz’ın aynı üniversiteden Mühendislik Yönetimi yüksek lisans derecesi bulunuyor. İş hayatına 1992 yılında Otokar'da fiyat analisti ve ERP Proje yöneticiliği yaparak başlayan Yılmaz, 1997 yılında SAP Bilgi İşlem'e katılarak burada Satış Destek Danışmanlığı, Ürün Yöneticiliği, İş Geliştirme Yöneticiliği ve Danışmanlık Yöneticiliği pozisyonlarında yer aldı. 2001 yılında SAP Türkiye’nin kurulmasıyla Danışmanlık Yöneticiliği görevini üstlenen ardından 2003 – 2010 yılları arasında SAP Türkiye Satış Direktörü olan Yılmaz, 2010 yılında da Teradata’nın Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Çağatay Çopuroğlu: 1992 yılında TED Ankara Koleji’ni bitiren ve O.D.T.Ü. Gıda Mühendisliğinden mezun olan Çopuroğlu’nun MBA ve İktisat Hukuku alanlarında yüksek lisans derecesi bulunuyor. İş ve akademik hayatına O.D.T.Ü.’de İşletme Yönetiminde asistanlık yaparak başlayan Çopuroğlu, 1999 yılında Samsung Elektronik ardından da 2003 yılında Universal Müzik’te Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2004 – 2008 yılları arasında BenQ’da Genel Müdürlük yapan Çopuroğlu, Platin dergisinde köşe yazarlığı yapıyor ve Bilgi Üniversitesi’nde MBA dersleri veriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun