Bilişim 27 AĞUSTOS 2015 / 14:23

Microsoft Student Partner başvuruları başladı

Üniversite öğrencilerine iş dünyasının işleyişini gerçek hayatta görerek yakından tanıma ve kendi beceri ve yetkinliklerini geliştirme olanağı sağlayan Microsoft Student Partner programı için geri sayım başladı. Microsoft Store Üyeliği, Microsoft Coaching Program (Microsoft yöneticilerinden mentörlük), staj imkanı, yurtdışı MSP projelerinde yer alma gibi birçok avantaj sağlayan Microsoft Student Partners programı için başvurular 26 Ağustos ve 9 Eylül tarihlerinde kabul edilecek. 6 ayda birdüzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veren üniversitelere açık olan programa katılım için Microsoft’ta çalışmak için heyecanlı ve istekli olmak başta yer alıyor. Bununla birlikte, başvuru sayfasındaki sorulara yanıt vermeleri ve 2’şer dakikalık kişisel tanıtım videolarını paylaşmaları gerekiyor.

MSP programına katılma şansını yakalayan öğrenciler Microsoft üst yönetimi ile birlikte dinamik ve rekabetçi bir ortamda, heyecan verici teknoloji dünyasını yakından tanıma ve global markalar üzerinde liderler birlikte çalışma imkanına sahip oluyorlar. Microsoft Student Partner programına tabi olan öğrenciler Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde düzenlenen ve yaklaşık 3 gün süren oryantasyon sürecine dahil oluyor. Bu süreçte uzman eğitmenlerden çeşitli konularda eğitim alma şansı yakalayan öğrenciler birlikte çalışacağı MSP’lerle de tanışma fırsatını yakalıyor. MSP’likleri boyunca çeşitli Microsoft teknolojileriyle tanışan MSP’ler farklı uygulamalar geliştirip, okullarında eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenliyor. MSP’likleri boyunca çeşitli projelerde, farklı teknolojiler ile çalışma şansı bulan öğrenciler, üst düzey yöneticiler ile de tanışma fırsatı buluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun