Bilişim 13 TEMMUZ 2012 / 13:45

Microsoft sayısı bilinmeyen işten çıkarma gerçekleştirecek

Yazılım devinden yapılan açıklamaya göre, online pazarlama ve reklam bölümünde işten çıkarmalar gerçekleşecek. Ancak henüz kaç kişinin işten çıkarılacağı bilinmiyor.Dev şirketler çoğunlukla tasarruf, bazen de dönüşüm amacıyla çalışanlarıyla yollarını ayırıyor. Microsoft da yaptığı açıklamayla işten çıkarmaya gideceğini duyurdu.

Teknoloji devi kaç kişinin çıkarılacağını açıklamazken, duyurunun online reklam gelirlerindeki 6.2 milyar dolarlık masrafın ardından gelmesi dikkat çekti.

Microsoft sözcüsü işten çıkarmaları doğrularken, “Her şirkette olduğu gibi, Microsoft da operasyonları ve işini dönüştürmek için çalışıyor. Sizi temin ederim Windows 8, Xbox ve Skyoe ile reklam ve pazarlama iş ortaklarımızı oldukça heyecanlandıracak yeni fırsatlar sunmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Ekim ayında Windows 8 işletim sistemini piyasaya sürülecek şirket, 2007 yılında Google ve diğerleriyle baş etmek için gerçekleştirilen aQuantive şirketinin satın alması nedeniyle masrafların arttığı bilgisini verdi.

Şirketin online pazarlama bölümünden hoşnut olmadığı ve işten çıkarmaların oldukça fazla olacağı tahmin ediliyor.
YORUMLAR
serkan 13 TEMMUZ 2012 / 22:36 0 0
eee bu işler böyle...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun