Bilişim 29 MAYIS 2012 / 15:14

Microsoft resmen Irak’ta

Dev şirket, Irak’ta ürünlerini dağıtacak Bağdat merkezli Legend Lands şirketiyle anlaştı. Böylece Microsoft ilk kez Irak’ta bir iş ortağı ile anlaşmış oldu.Irak’ta bir düzen ve istikrar kurulması adına çok uluslu şirketlerin ülkedeki varlıkları ve girişimleri önem taşıyor. Yazılım devi Microsoft, ilk kez Irak’ta ürünlerini dağıtacak bir şirketle anlaşma sağladı.

Bağdat merkezli Legends Lands şirketiyle anlaşma sağlayan Microsoft’un Gelişen Pazarlar İş Geliştirme Yöneticisi Rajai El-Khadem, “Bu anlaşma Microsoft ve Irak için büyük bir adımdır. Bugünden itibaren Microsoft lisansları, desteği ve hizmetleri müşterilerimiz ve satış noktalarına tarafımızdan sağlanacaktır” dedi.

Legend Lands CEO’su Ahmet İzzettin, her sektördeki müşterilere hizmet vereceklerinin altını çizdi. Irak’ta birçok şeye ihtiyaç duyduklarını dile getiren İzzettin, özellikle petrol alanındaki ekonomik kalkınmya sağlayabilmek için düzenli yazılımlara ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

Microsoft da Irak’taki hükümetin telif haklarını ve yazılım kullanımını koruyan yasayı onaylaması talebinde bulundu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun