Bilişim 28 OCAK 2016 / 14:36

Microsoft Philanthropies ücretsiz altyapı sağlayacak

Microsoft, Philanthropies adını verdiği yeni hibe programı ile STK, üniversitelere ve ticari olmayan topluluklara 1 milyar dolar değerinde ücretsiz altyapı hizmeti verecek.

Microsoft, ‘’toplumun faydası için herkese açık bulut’’ stratejisi kapsamında Philanthropies adı verilen yeni bir hibe programını duyurdu. Microsoft CEO'su Satya Nadella'nin şirketin resmi blogunda yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki üç yıl içinde dünya çapında 70 binden fazla STK, üniversite ya da ticari olmayan topluluklara 1 milyar dolarlık ücretsiz bulut bilişim hizmeti hibe edileceğini belirtti. Program kapsamında ‘’toplumun faydası için herkese açık bulut’’ konsepti ile hayata geçirilecek olan projede 70 binden fazla STK'ya bulut bilişim, 900 üniversite araştırmacısına Microsoft Azure ve 15 ülkede 20'den fazla topluluğa yüksek hızlı internet altyapısı sunulacak.

Hibe edilecek hizmetler arasında Microsoft Azure, Enterprise Mobilty Suite, CRM Online, Office 365 gibi Microsoft araçları yer alacak. Eylül ayından itibaren kullanıma sunulacak olan hibelerin kademeli olarak üç yıl içinde 70 binden fazla STK, üniversite ya da ticari olmayan kuruluşa ulaşması amaçlanıyor. Nadella, topluma faydalı olmak adına neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini ve STK, üniversite ve ticari olmayan topluluklara yardım için Philanthropies programını hayata geçirdiklerini açıkladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun