Bilişim 25 MART 2016 / 14:23

Microsoft Mesosphere'e yatırımcı oluyor

Microsoft, geçtiğimiz yıl satın almak için çaba sarfettiği Mesospher'in yatırımları arasında yer alacak.

Microsoft, geçtiğimiz yıl satın almak istediği Mesosphere için farklı bir politika izlemeye başladı. Geçtiğimiz yıl yaptığı satın alma hamlesi Mesosphere'den geri dönen şirket, Mesosphere'in yatırımcıları arasında yer almaya hazırlanıyor. Fortune'da yer alan habere göre Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana hızlı bir şekilde değerini artıran ve 1 milyar dolar bandına gelen girşimin yatırım turunda yer alarak, Mesosphere'in önemli yatırımcıları arasında yer almak istiyor. 

Değerini hızlı bir şekilde yükselten veri merkezi yazılımları girişiminin başlattığı 73,5 milyon dolarlık yatırım turuna HPE katılırken, ilerleyen süreçte başta Microsoft olmak üzere önemli şirketlerin Mesosphere'in stratejik yatırımcıları arasında yer alması bekleniyor. 

Önemki bir potansiyele sahip olan Mesosphere hali hazırda 126 milyon dolarlık yatırımla yoluna devam ediyor. İlerleyen süreçte alacağı yatırımlarla değerini artırmasına kesin gözüyle bakılan girişim, adını sıkça duyuracak gibi görünüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun