Bilişim 08 MAYIS 2012 / 10:17

Microsoft Mac kullanıcılarını gözüne kestirdi

Microsoft iCloud kullanıcılarını istiyor

Yazılım devi, Mac kullanıcılarını SkyDrive kullanmaya yöneltmek için iCloud ile SkyDrive’ı karşılaştıran bir sayfa hazırladı.Dev şirketlerin bulut savaşı sürüyor. Microsoft, Apple ve Google’ın başını çektiği milyar dolarlık şirketler, bireysel kullanıcılar için bulut hizmeti sunmak için can atıyor. Ülkemizdeki operatörlerin de bulut rekabetine girdiği pazarda rekabet hızla artıyor. Dropbox’ın önemli ölçüde pazara hakim görünürken alanda Google Drive, Microsoft SkyDrive ve Apple iCloud kullanıcıları çekmeye çalışıyor.

Microsoft, Mac kullanıcılarını kendine çekebilmek için iCloud’u yeren, SkyDrive’ı ise öven bir sayfa açtı. Sayfada özellikle üç alana vurguda bulunuluyor:

• SkyDrive’ın herhangi bir dosyaya herhangi bir yerden erişim ile iCloud’tan kesinlikle ayrıldığı,

• iCloud’un iOS cihazlarla iyi çalıştığı ancak Office araçları için yetersiz olduğu,

• Kişisel notların SkyDrive ve OneNote ile doğrudan paylaşılabildiği öne çıkartılıyor.

Yaygın bir bireysel kullanıcı profili bulunan Apple’ın medya içeriği konusunda iCloud ile avantajlı olduğu görülürken, yaygın Windows ve Office kullanıcılarına sahip Microsoft’un kurumsal alanda biraz daha şanslı olduğu ortaya çıkıyor.

Microsoft’un iCloud için açtığı sayfaya http://windows.microsoft.com/en-US/skydrive/icloud adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun