Bilişim 09 ŞUBAT 2016 / 16:46

Microsoft Imagine Cup 2016’nın başvuruları başladı

2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Microsoft Imagine Cup 2016’nın başvuruları 15 Mart’a kadar devam edecek.

Bu yıl yine üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Imagine Cup’ta öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümler sunacak.

30 Mart-11 Nisan tarihleri arasında jüri değerlendirmesi gerçekleşecek olan yarışmada ulusal finale katılma hakkı kazanan takımlar 12 Nisan’da ilan edilecek ve 16 Nisan’da da Türkiye Imagine Cup 2016 gerçekleşecek.

4 üye ve 1 mentorden oluşacak takımlarla yarışacak öğrencileri Imagine Cup 2016’da harika ödüller bekliyor. Öğrenciler, Türkiye ulusal finallerinde sektörün ileri gelenlerinden oluşan jüriye fikrini sunma şansı yakalayacak ve kazanan takımın üyelerine Microsoft’un en iyilerinden Mentorship desteği ve dizüstü bilgisayar hediye edilecek. Finallerde birinci olan takım, Temmuz ayında ABD’nin Seattle şehrinde düzenlenecek Global Imagine Cup Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek ve 50 bin dolar kazanma şansı elde edecek.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : microsoft imagine cup