Bilişim 08 ŞUBAT 2012 / 16:20

Microsoft Hyper-V platformu geçtiğimiz yıl yüzde 12,2 büyüdü

Hyper-V platformu geçtiğimiz yıl yüzde 12,2 büyüdü

Microsoft’un sanallaştırma platformu Hyper-V şirketlere sunduğunu çözümlerle büyümeye devam ediyorMicrosoft, sanallaştırma çözümü Hyper-V'nin Türkiye’deki ve dünyadaki pazar payını bir yıl içerisinde yüzde 12.2 oranında arttırarak yüzde 34.1’e çıkardığını duyurdu.

Hyper-V, Veri Merkezi ve Bulut Yönetim Çözümü’nün esnek lisans ilkeleri sayesinde şirketlerin büyük oranda tasarruf etmelerine yardımcı oluyor. Hyper-V sanallaştırma platformu, donanım maliyetlerini azaltmanın yanı sıra bulut bilişim platformları için gerekli olan teknolojiyi de sağlıyor.Konuyla ilgili konuşan Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformu Ürün Yöneticisi Kadir Şener, Microsoft Türkiye olarak ülkemizde de kurumların teknolojinin gücü ile yeni ve önde olabilmeleri için çalıştıklarını belirtti.

Digitürk üzerinden örnek veren Şener, şirketin Hyper-V sanallaştırma platformu sayesinde altyapı maliyetlerinde yüzde 40, destek ve enerji maliyetlerinde yüzde 80, ani arızalar konusunda da yüzde 50 oranında azalma sağladığını, ayrıca kaynak kullanımı konusunda da yüzde 30 kazanım elde ettiğini vurguladı. Sanallaştırma ve Veri Merkezi yönetiminde, Windows 8’deki Hyper-V 3.0 ve önümüzdeki aylarda sunulacak System Center 2012 ile sektöre yeni özellikler ve çözümler sunacaklarını sözlerine ekledi.

Microsoft Hyper-V çözümü ile 12 milyon dolar tasarruf etmeyi planladıklarını belirten Denizbank’ın Altyapı ve Sistem Yönetim Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yasemin Budak da platformun maliyet, uyum ve yönetime dair faydalarına dikkat çekti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun