Bilişim 26 OCAK 2016 / 14:45

Microsoft girişim yatırımlarını yeniden yapılandırıyor

Ventures altında yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlanan Microsoft, yeni platform üzerinden bütün girişim faaliyetlerini şekillendirecek.

Microsoft Ventures çatısı altında yeni bir oluşuma giden Microsoft, yeni girişim faaliyetlerini tek bir noktadan yönetecek. Yeni platformun liderliğine Qualcomm Ventures'tan Nagraj Kashyap'ı getiren şirket, bu sayede ilerleyen dönemdeki yatırımlarını daha iyi bir planlama ile gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Business Insider'da yer alan habere göre Microsoft, BizSpark, Microsoft Reactor ve Bing Fund gibi platformlar üzerinden girişim yatırımlarını gerçekleştirirken, Microsoft Ventures altında oluşturulacak yeni platform ile birlikte bu ve benzeri platformlar yeniden yapılandırılacak. 

Kashyap ile beraber yeni bir hava yakalaması beklenen Microsoft Ventures'ın yeni girişim yatırımlarının nasıl şekilleneceğini ise zaman gösterecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun