Bilişim 21 ARALIK 2011 / 16:38

Microsoft banka, üretim, sigortacılık ve telekom sektörlerine eğildi

Şirket, 20 Aralık’ta düzenlendiği “Sektörel Çözümler Günü”nde banka, sigorta, telekomünikasyon ve üretim gibi sektörlere yönelik farklı ihtiyaçları karşılamak için geliştirilmiş olan yeni teknolojilerini anlattı.Şirketlerin teknoloji sayesinde verimlilik ve üretkenliklerini nasıl arttırabileceğinin örnekleri ile ele alındığı etkinlikte 39 konuşmacı yer aldı. Eş zamanlı olarak 4 ayrı sektöre yönelik paralel oturumların gerçekleştiği “Sektörel Çözümler Günü”nde Microsoft’un 14 çözüm ortağı geliştirdikleri farklı çözümleri anlatma fırsatı buldu. Dört sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte bankacılık sektörüne yönelik oturumların açılışını Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Erel yaptı.

Gerçek zamanlı bilgi sistemleri ile üretim ortamlarında verimlilik artışı ve ürün, süreç, doküman, proje yönetimi için verimlilik çözümleri gibi konuların ele alındığı üretim sektörüne yönelik oturumların açılış konuşmasını Eczacıbaşı Holding Bilgi ve İletişim Sistemleri Koordinatörü Levent Kızıltan gerçekleştirdi.

Garanti Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Ömer Mert’in açılış konuşmasını yaptığı sigortacılık sektörüne yönelik oturumlarda ise elektronik ve mobil pazarlamanın sigortacılık sektörüne katkısı, bireylerin kendi hizmet alabildiği sigortacılık portallarının önemi ile yasal raporlar için etkin çözümler gibi farklı konular ele alındı. Türk Telekom’dan Servis Tasarım Müdürü Barış Polat ve Turkcell Ürün Yöneticisi Vehbi Çelikbaş’ın da birer sunum gerçekleştirdikleri telekomünikasyon sektörü oturumlarının açılışını ise Avrupa Ortadoğu ve Afrika (EMEA) İletişim ve Medya Direktörü Ludo Wijckmans yaptı.

Microsoft’un kurumların rekabet gücünü artıran ve iş yapış süreçlerini kolaylaştıran çözümleri ile farklı birçok sektörden şirkete destek sağladığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici, “Bu etkinlikte ekonomimiz için stratejik öneme sahip dört ana sektöre özgü ihtiyaçları karşılamaya yönelik geliştirdiğimiz güçlü çözümler ve yeniliklerimizi paylaşabilme olanağı bulduk. Uzman hizmetler sunan iş ortaklarımız da geliştirdikleri başarılı projeleri anlattılar” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun